3. července 2018 • 10:26

Japonci uklidili i po prohře. K fanouškům se přidali také hráči

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man! Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man!
Tlustý a jazykolamy? Jak si bývalý útočník poradil sledujte na O2 TV SPORT Tlustý a jazykolamy? Jak si bývalý útočník poradil sledujte na O2 TV SPORT
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože museli překousnout bolestivou osmifinálovou porážku 2:3 s Belgií po inkasovaném gólu ze čtvrté minuty nastavení, zůstali fanoušci japonských fotbalistů po vyřazení jejich týmu z mistrovství světa v hledišti stadionu v Rostově a navzdory zklamání pomáhali v aréně sbírat odpadky. Hráči zase po sobě uklidili šatnu a poslali organizátorům turnaje děkovný vzkaz.Japonci pomáhali s úklidem stadionů po všech třech zápasech základní skupiny a tradici zůstali věrní i po osmifinále, v němž jejich oblíbenci neudrželi vedení 2:0 a v druhé části druhého poločasu inkasovali tři góly. Místo aby si šli fanoušci vybíjet vztek ze smolné prohry, vzali velké pytle a začali do nich v hledišti sbírat odpad.

Smysl pro pořádek ukázali i samotní fotbalisté. Po bolestné porážce uklidili svou šatnu a při odchodu umístili na stůl nápis "děkujeme vám" v ruštině. Dlouho po závěrečném hvizdu přitom většina hráčů nemohla mluvit a mnozí neudrželi slzy.

"Nikdo nečekal, že dostaneme v 94. minutě takový gól. Když jsem přišel do šatny, řekl jsem hráčům, ať jdou do sprchy, protože všichni tam jen mlčky postávali. Nemají se za co stydět," řekl japonský trenér Akira Nišino.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Aktuální zápasyKlasická verze
Mobilní verze