MS 2018 fotbal | Nejúspěšnější žena na MS? Teta Iva. Brankáře uchránila od pokuty | iSport.cz
9. července 2018 • 08:33

Nejúspěšnější žena na MS? Teta Iva. Brankáře uchránila od pokuty

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Plzeň jako Guardiola, Slavia jako Klopp. Kdo má větší potenciál?
TOP MOMENTY KOLA: Kanonáda v Plzni, rekord Koláře, první gól Karabce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chorvatská fotbalová reprezentace, která se připravuje na středeční moskevské semifinále mistrovství světa proti Anglii, budí na turnaji pozornost nejen svými výkony, ale i tím, že se o každodenní fungování mužstva stará manažerka Iva Olivariová. Tato dlouhovlasá blondýna se dá považovat za nejúspěšnější ženu na vrcholícím šampionátu. Vedle trenéra Zlatka Daliče nechyběla na lavičce při žádném z dosavadních pěti utkání.Po sobotním čtvrtfinále s Ruskem si jí mohli diváci všimnout také v okamžiku, kdy brankáři Danijelu Subašičovi s mateřskou péčí připomněla, aby neukazoval triko s portrétem svého mrtvého kamaráda a nevystavil se tak hrozbě pokuty. A pak dojatého hrdinu penaltového rozstřelu objala.

Manažerka, které mladší hráči neřeknou jinak než "teta Iva" a ti starší si dovolí i oslovení Ivka nebo Ivuška, si svou práci téměř nemůže vynachválit. "Fotbal je samozřejmě mužský svět, a to nejenom v Chorvatsku, ale i ve většině ostatních zemí... A přitom v našem svazu už pracuje víc žen než mužů," řekla Olivariová portálu 24sata.hr.

Ke sportu měla blízko odmalička, i když ne k fotbalu. "Kdyby mi někdo řekl, že skončím u fotbalu, rozhodně bych mu nevěřila," připustila někdejší dorostenecká mistryně Jugoslávie v tenise, která se na turnajích setkávala s řadou budoucích hvězd a jednou v Německu dokonce porazila začínající Steffi Grafovou. Pak ale přišlo zranění zápěstí a s kariérou na dvorcích byl konec.

Manželka známého záhřebského sportovního novináře začátkem 90. let sehnala práci u fotbalového svazu čerstvě samostatného Chorvatska, dlouhá léta pracovala v mezinárodní sekci, kde se starala o výjezdy reprezentace. A když vedení svazu před šesti lety převzal legendární Davor Šuker, jmenoval Olivariovou manažerkou reprezentace.

Poprvé se o pohodlí hráčů starala na minulém MS v Brazílii, to ale ještě utkání sledovala z tribuny. Na lavičku usedla jako první žena v historii chorvatského fotbalu na ME ve Francii při úvodním utkání proti Turecku - a už na ní zůstala. "Lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem nebyla rozrušená. Ale všichni z týmu se ke mně chovali moc hezky," řekla tehdy manažerka, která se musela vypořádat třeba s tím, že v průběhu šampionátu zemřel otec kapitána týmu Daria Srny.

Podobně smutné okamžiky jsou ale podle jejích slov výjimkou. "Atmosféra v týmu bývá na takových velkých turnajích výborná, zejména když se k tomu přidají dobré výsledky jako letos. A kluci jsou vždycky připravení dělat si legraci, ale ani já jim nezůstávám nic dlužná," dodala "teta Iva", která si ale tajemství kabiny jako správná manažerka nechává pro sebe.

Manažerka Iva Olivariová nechybí na lavičce chorvatské reprezentace
Manažerka Iva Olivariová nechybí na lavičce chorvatské reprezentace

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinud