MS 2018 fotbal | Bowling, šipky, playstation. Angličané tak zapracovali na vztazích s novináři | iSport.cz
Jan Vacek
9. července 2018 • 15:52

Bowling, šipky, playstation. Angličané tak zapracovali na vztazích s novináři

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Plzeň jako Guardiola, Slavia jako Klopp. Kdo má větší potenciál?
TOP MOMENTY KOLA: Kanonáda v Plzni, rekord Koláře, první gól Karabce
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RUSKA  | Repino Cronwell Park, poměrně zapadlý hotel na předměstí Petrohradu. Právě tady se po dobu mistrovství světa ubytovala anglická reprezentace. Přímo v hotelu pak vzniklo i improvizované tiskové centrum pro novináře. Tak trochu netradiční. Velice lehce si ho totiž lze splést s hernou. Novináři tu mají k dispozici bowling, šipky, konzoli pro playstation, stolní fotbálek i spoustu dalších vymožeností.Když trenér Gareth Southgate přebíral anglický národní tým, moc dobře věděl, že potřebuje obnovit pošramocené vztahy s novináři. Během šampionátu v Rusku k tomu Albion udělal výrazný krok. Pro členy médií totiž přímo v hotelu, kde je tým ubytovaný, připravil zcela nezvyklé tiskové středisko.

Je v něm všechno, na co si člověk vzpomene. Nejen koutek s občerstvením a dostatkem prostoru pro práci, novináři si mohou krátit čas šipkami, bowlingem, stolní fotbálkem nebo třeba fotbalem na playstationu.

A co víc, pravidelně se s nimi do těchto hrátek pouští i samotní fotbalisté. „Prohrál jsem s Jordanem Hendersonem,“ pokýve s úsměvem reportér televizní stanice Sky Sports Rob Dorsett směrem ke kulečníkovému stolu.

Tiskové centrum Angličanů na MS: bowling, šipky i stolní fotbal

V pondělí po obědě absolvoval tiskovou konferenci záložník Ashley Young, po jejím skončení automaticky zamířil k drahám na bowling. „Kdo si se mnou zahraje?“ prohodil směrem k žurnalistům. Hned prvním hodem opora Manchesteru United zazářila. „Strike! Doufám, že to máte natočené,“ usmál se na poblíž stojící kameramanku. Pohoda z něj jen sálala, stejně jako z celého anglického týmu.

I tenhle, byť na první pohled nepatrný, detail totiž dopomáhá k tomu, že celá Anglie je na jedné lodi. Vztahy mezi médií a týmem fungují, což se logicky přenáší i na fanoušky. Ostrované jsou jednotní a hrdě kráčí turnajem, už ve středu v semifinále vyzvou Chorvatsko.

Šipky si zahrál také kapitán Anglie Harry Kane
Šipky si zahrál také kapitán Anglie Harry Kane

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinud