Ondřej Škvor
29. března 2021 • 10:32

Kúdela na letišti s českým týmem nebyl. Ale na Ostrovy nejspíš letěl

Vstoupit do diskuse
9
TOP VIDEA
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český národní tým cestoval v pondělí dopoledne k úternímu zápasu světové kvalifikace do Walesu. Ondřej Kúdela na letišti s týmem nebyl, ale podle informací Sportu doma nezůstal a na Ostrovech s týmem přistál. Fotbalové vedení ovšem mlčí a v tichosti nejspíš zůstane až do večerní tiskové konference z obavy o bezpečnost hráče.

 Stoper Slavie a národního týmu v důsledku události během pohárového utkání na hřišti Rangers původně neměl do Walesu, tedy na půdu stejně britskou jako je ta skotská, cestovat vůbec. Rozhodl tak červenobílý klub a vedení asociace to – navzdory nešťastné slávistické komunikaci – akceptovalo.

Důvodem byly reálné obavy o bezpečnost hráče, který je kvůli možnému rasistickému výroku na Ostrovech v silné nemilosti. Na klidu nepřidal ani nedělní útok mačetou ze strany fanoušků Rangers na příznivce Celtiku, který byl smrtelný.

Po utkání proti Belgii se však kabina rozhodla zatlačit na fotbalovou asociaci, aby si spoluhráče do výpravy prosadila. Předseda Martin Malík proto začal situaci řešit se Slavií. Ještě ani v neděli nebylo jasno, patrně až v pondělí ráno padlo rozhodnutí, že Kúdela – podle informací Sportu – do Walesu odletěl. Na letiště se nepřesouval přímo s týmem, do letadla nastoupil indviduálně. 

iSport podcast: Reakce Kúdely nepatří do TOP fotbalu, Gerrard alibistou
Video se připravuje ...

Kovář: „Drželi nás na hřišti kvůli Kúdymu, že řekl, že je fucking monkey.“
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
9

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud