Anglie si zastřílela v Andoře pod dohledem žen, Švédové přejeli Kosovo

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Švédska v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2022 doma porazili Kosovo 3:0 a upevnili si druhé místo ve skupině B. Její tabulku vede s bodovým náskokem Španělsko, které odehrálo o zápas víc. Ve skupině I si Anglie v poklidu poradila s Andorrou, kterou pod historickým dohledem tří ženských rozhodčí rozstřílela 5:0. Dánsko vyhrálo v Moldavsku 4:0, ve skupině F i posedmé naplno bodovalo a je blízko přímému postupu na šampionát v Kataru.

Angličtí vicemistři Evropy k šesté kvalifikační výhře v utkání, které vedly ženské rozhodčí v čele s Ukrajinkou Monzulovou, nakročili už v úvodním poločase, kdy skórovali Chilwell a Saka. Třetí branku hostů zařídil v 59. minutě Abraham a po něm se trefili ještě Ward-Prowse dorážkou vlastní neproměněné penalty a střídající Grealish.

Albion má čtyřbodový náskok před Albánií, která zvítězila v Maďarsku 1:0. Další bod ztrácí třetí Polsko po domácím triumfu 5:0 nad San Marinem. Outsider skupiny i posedmé vyšel naprázdno a má skóre 1:29.

Ukrajinská rozhodčí Kateryna Monzulová a její asistentky Maryna Striletská a Svitlana Grušková před zápasem Andorra - Anglie

Už v prvním poločase se v Kišiněvě prosadili Dánové Skov Olsen, Kjaer z pokutového kopu, Nörgaard a Mähle. Hosté v kvalifikaci dál drží stoprocentní bilanci i neprůstřelnost. Seveřané vedou o sedm bodů před druhým Skotskem, které v Glasgow zdolalo Izrael 3:2. O domácím triumfu rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení McTominay.

Švédsko porazilo Kosovo 3:0 a je dál druhé ve skupině B. Její tabulce vévodí s bodovým náskokem Španělsko, které odehrálo o zápas víc. Favority v Solně poslal do vedení ve 29. minutě Forsberg z penalty, po hodině hry zvýšil Isak a v 79. minutě uzavřel skóre střídající Quaison. Švédové vyhráli čtvrté z pěti kvalifikačních utkání.

Srbsko uspělo v Lucembursku 1:0 a poskočilo do čela neúplné tabulky skupiny A o bod před Portugalsko, které má utkání k dobru. Hostům zařídil nejtěsnější výhru Vlahovičův gól z 68. minuty.

Ukrajina v Helsinkách porazila Finsko 2:1 a ve skupině D po úvodních pěti remízách poprvé zvítězila. V tabulce je druhá o čtyři body za vedoucí Francií.

Švýcarsko zvítězilo v Ženevě nad oslabeným Severním Irskem 2:0 a ve skupině C je druhé o tři body za Itálií. Úřadující evropští šampioni mají o jeden odehraný duel více.

Švýcarsko - Severní Irsko 2:0 (1:0)
Branky: 45.+3 Zuber, 90.+1 Fassnacht. ČK: 37. Lewis (Sev. Irsko)

Skupina D:
Kazachstán - Bosna a Hercegovina 0:2 (0:1)

Polsko - San Marino 5:0 (2:0)
Branky: 10. Šwiderski, 20. vlastní Brolli, 50. Kedziora, 84. Buksa, 90.+1 Piatek

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.