30. června 2013 • 15:39

Pelé má strach. Brazilská legenda vynechá i finále Poháru FIFA

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
LFA by za práva mohla dostat až 500 milionů. Jaká je termínová listina příští sezony?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pohár FIFA měl být v Brazílii fotbalovým svátkem a generálkou na MS v roce 2014. Končí však s pořádnou kaňkou. Legendární Pelé se totiž nezúčastnil ani jediného zápasu na turnaji v jeho rodné Brazílii a omluvil se i z finále mezi domácím týmem a Španěly. Podle médií se trojnásobný mistr světa obává reakcí demonstrujících Brazilců, které se nedávno snažil uklidnit.Protesty trvají už dva týdny a vyžádaly si několik lidských životů. I při vyvrcholení turnaje se demonstranti chystají upozornit na neuspokojivou ekonomickou i politickou situaci v zemi. Pelé vyzval krajany ke klidu, jenže se dočkal posměchu. Podle lidí nezná realitu jejich běžného života.

Dvaasedmdesátiletý Pelé, který je vládním velvyslancem mistrovství světa v příštím roce, chyběl na zahájení Poháru FIFA kvůli reklamním povinnostem. Podle rodiny se až dnes vrací z USA.

Na rozdíl od Pelého si nenechali turnaj na vlastní oči ujít tři členové stříbrného týmu z MS v Chile 1962 Josef Masopust, Josef Jelínek a Jozef Štibrányi, kteří přijali pozvání brazilského ministra sportu.

Brazilská fotbalová legenda Pelé vynechá finále Poháru FIFA. Média odhadují, že dostal strach z protestujících obyvatel Brazílie
Brazilská fotbalová legenda Pelé vynechá finále Poháru FIFA. Média odhadují, že dostal strach z protestujících obyvatel Brazílie

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud