Čišo bojuj! Slováci a Češi povzbudili vážně nemocného Čišovského | iSport.cz
31. března 2015 • 21:28

Čišo bojuj! Slováci a Češi povzbudili vážně nemocného Čišovského

Autor: pod, kah
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Postoupí Bohemians? Má cenu sázet proti Spartě a Plzni?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obránce Viktorie Plzeň Marián Čišovský trpí vážnou nemocí, která mu už možná nikdy nedovolí vrátit se na hřiště. Před vzájemným zápasem Slovenska a Česka ho fotbalisté obou týmů podpořili společně s transparentem, který hlásal „Čišo bojuj!“.Ještě než došlo k výkopu, byl na stadionu k vidění velmi emocionální moment. Povzbuzení se Čišovskému dostalo od slovenských a českých reprezentantů najednou. Po nástupu na trávník se seřadili a vyfotili za roztaženým transparentem. Svého kamaráda povzdbudili na dálku: „Čišo bojuj! Myslíme na teba, ty to zvládneš!“. Potleskem vyslal na dálku slovenskému obránci podporu i zaplněný stadion v Žilině.

O transparentu čeští hráči netušili. „Já jsem se to dozvěděl až na hřišti, když nás rozhodčí svolali a my se promíchali s protihráči. Musím říct, že je to vynikající nápad. „Čišo“ si tu podporu určitě zaslouží. Všichni věříme, že svou těžkou životní situaci zvládne," řekl po utkání český brankář Tomáš Vaclík

Vážný stav svého hráče přiznala v lednu i Viktoria Plzeň. Čím přesně zkušený obránce trpí, ale klub neřekl. „Marián logicky nechtěl své zdravotní obtíže zveřejňovat, nicméně ve světle výše popsaného požádal klub o krátké prohlášení. V posledních měsících se potýká s vážnou chorobou, která mu zabraňuje v návratu na hřiště,“ uvedl  generální manažer Adolf Šádek.

Podle informací Blesku postihla Čišovského Amyotrofická laterální skleróza. S tímto onemocněním, které napadá mozek a způsobuje ztrátu motorických buněk mozku a míchy ovládajících svalové pohyby, bojuje například expremiér Stanislav Gross.

Čišovský nastoupil v dresu Plzně k poslednímu utkání 29. března 2014, poté ho vyřadilo ze hry zranění kolene. K těmto zdravotním potížím se později přidala zákeřná choroba.

Vaclík: Nechytatelná střela to nebyla

Hamšík: S reprezentací prožíváme nejlepší období

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud