Hádka v letadle při návratu z EURO! Slovenský trenér zavrhnul Stocha | iSport.cz
27. srpna 2016 • 04:35

Hádka v letadle při návratu z EURO! Slovenský trenér zavrhnul Stocha

Autor: pta
TOP VIDEA
Baroš: Tělo mi začíná říkat stop. Bez diváků ale končit nechce
TOP 5 Čechů ve španělské lize: Bílek v zelenobílém i dvojice v Atlétiku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na EURO došli do osmifinále z nabité skupiny, přesto ve slovenské fotbalové reprezentaci před začátkem kvalifikace o MS 2018 začaly velké změny. Největší pozornost fanoušků poutá vynechání Miroslava Stocha. Podle všeho je za tím konflikt s trenérem Jánem Kozákem během letu při návratu ze šampionátu. „Nastala situace, po které si s ním už nedokážu představit další spolupráci,“ řekl Kozák při nominaci na utkání s Anglií.Stoch se zrovna může chlubit solidní formou. Při dvou vítězstvích svého Fenerbahce Istanbul nad Grasshoppers Curych v play off Evropské ligy vstřelil tři góly a výrazně přispěl k postupu. Jenže dveře do národního týmu má zavřené.

Kozák přiznal, že Stocha dosud v týmu držel navzdory jeho problémové pověsti. Fotbalové kvality hráče, který prošel Chelsea, Twente Enschede, či PAOK Soluň, mu to totiž vynahrazovaly. „Tomu hráči jsem dal hodně prostoru. Když jsem přišel do reprezentace jako trenér, novináři se mě ptali, proč jsem ho nominoval. Byly s ním problémy, ale pomohl nám,“ vysvětlil Kozák, jak se vyvíjel jeho pohled na Stocha.

Nyní ale trpělivost došla. Co se stalo rozbuškou pro Stochův konec? Nejotevřeněji o konfliktu promluvil Stochův otec. K hádce došlo na palubě letadla při návratu z šampionátu.

„Vím, že se tam něco stalo mezi hráči a trenérem. Jemu se nelíbilo, že hrála nahlas hudba a jela tam jiná zábava. Někteří hráči mu řekli, že nejedou z pohřbu, ale z mistrovství, kde dosáhli nějakého úspěchu. To trenéra nastartovalo ještě víc,“ popsal Miroslav Stoch starší.

Stoch je nejviditelnější obětí třesku, který Kozák sliboval po konci šampionátu. V nejnovější nominaci vyměnil osm hráčů oproti EURO. „Do budoucna čeká slovenskou reprezentaci generační problém. Za tím si stojím,“ uvedl Kozák, který pozval i některé hráče z české nejvyšší soutěže včetně Lukáše Pauscheka z Mladé Boleslavi či brankáře Martina Dúbravky z Liberce.

 

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud