Jarolím: Zasloužím veřejnou popravu. Víme, co máme dělat, řekl Berbr | iSport.cz
10. září 2018 • 21:15

Jarolím: Zasloužím veřejnou popravu. Víme, co máme dělat, řekl Berbr

Autor: , , ,
TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4 Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po porážce od Ukrajiny 1:2 dalo vedení fotbalové asociace trenéru Karlu Jarolímovi čas do poloviny října, do dalších dvou utkání Ligy národů na Slovensku a na Ukrajině. Debakl 1:5 proti Rusku podle všeho Jarolímův konec urychlil. „Víme, co teď máme dělat,“ sdělil pro iSport.cz místopředseda asociace Roman Berbr. Sám trenér po utkání mluvil velmi zkroušeně - padala slova o veřejné popravě i o tom, že mužstvo potřebuje nový impulz. Ten následně přišel, Jarolím by dnes kolem poledne měl být odovlán.Za Jarolímem jdou dvě nejtěžší porážky v historii české fotbalové reprezentace. Po jarním výbuchu s Austrálií (0:4), čtvrteční prohře s Ukrajinou (1:2) přišel pondělní výplach v Rusku (1:5). Logicky se bude řešit trenérovo setrvání ve funkci.

"Výsledek změnám nahrává, ale teď se k tomu vyjadřovat nebudu. V nejbližších hodinách bude jasněji," prohlásil Jarolím po utkání v rozhovoru pro Českou televizi. Místopředseda FAČR a faktický vládce českého fotbalo Roman Berbr pro iSport.cz potvrdil, že vedení asociace už se odvoláním zabývá. "Víme, co teď máme dělat," vzkázal.

Plán po prohře v úvodním duelu s Ukrajinou (1:2) přitom zněl, že otázka trenéra se bude řešit až po následujícím říjnovém srazu, kdy národní tým čekají dva náročné duely na Slovensku a na Ukrajině. Vysoká prohra v Rusku, kde Češi schytali potupný pětigólový debakl, ale sled událostí nejspíš uspíší.

"Výsledek změnám nahrává, ale teď se k tomu nebudu vyjadřovat. Nebudu to řešit na tiskovce," reagoval Jarolím na tiskové konferenci po utkání na dotaz, zda uvažuje o tom, že u reprezentace skončí.

Jeho svěřenci v letošních šesti zápasech čtyřikrát prohráli a čtyřgólový debakl utrpěli i v červnu od Austrálie (0:4). Ve čtvrtek podlehli doma Ukrajině v úvodu nové soutěže Ligy národů 1:2 a v nové soutěži se jim hned v úvodu vzdálil cíl - postoupit do elitní Ligy A.

"Jsou to rány. S Ukrajinou to samozřejmě bylo hodně nepříjemné, bolí to moc. Dvakrát gól v nastaveném čase. Ale tohle je kruté. Asi mužstvo bude potřebovat nějaký impulz," uznal český trenér.

Po výbuchu v Rusku jen těžko hledal slova, čím si debakl vysvětlit. "Je mi hrozně, asi bych zasloužil veřejnou popravu, protože za všechno můžu já," uvedl. "Úvod zápasu jsme nějak nezachytili, ale to nic nemění na tom, že góly padly po našich hrubých chybách. První, druhá, třetí branka a o výsledku bylo rozhodnuto. Druhý poločas jsme zkorigovali a vypadalo to, že bychom mohli něco s výsledkem udělat. Bohužel jsme místo toho ještě dvakrát inkasovali," hodnotil Jarolím.

Trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím
Trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud