FIFA a UEFA vyloučily Rusy ze všech soutěží, nebudou hrát baráž o MS

FIFA plánuje pozastavit účast ruských národních týmů v mezinárodních soutěžích, sborná by se tak nemohla zúčastnit play off o MS v Kataru
Český útočník Jan Kuchta během utkání proti Estonsku
Matěj Vydra se zvedá z trávníku při závěrečném zápase kvalifikace MS ve fotbale proti Estonsku
Druhý gól vstřelil Jan Sýkora
Druhý gól vstřelil Jan Sýkora
Druhý gól vstřelil Jan Sýkora
Druhý gól vstřelil Jan Sýkora
25
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Reprezentace
Vstoupit do diskuse (3)

AKTUALIZOVÁNO | Ruské fotbalové kluby i reprezentace byly kvůli vojenskému útoku na Ukrajinu do odvolání vyřazeny z mezinárodních soutěží. Ve společném prohlášení o tom informovala světová federace FIFA a evropská unie UEFA.

V evropských pohárech se rozhodnutí týká Spartaku Moskva, který se měl v březnovém osmifinále Evropské ligy postavit Lipsku. Oba zápasy byly zrušeny a německý celek bez boje postoupil do čtvrtfinále.

Pro ruskou reprezentaci verdikt znamená konec v kvalifikaci mistrovství světa. V ní se 24. března měla představit v semifinále play off s Polskem a v případě postupu by narazila na Česko, nebo Švédsko. Všichni tři soupeři ale už dříve oznámili, že proti Rusům nenastoupí.

UEFA zároveň oznámila, že s okamžitou platností ukončila partnerství s ruskou státní společností Gazprom, která byla hlavním sponzorem jejích nejvýznamnějších soutěží, mistrovství Evropy a Ligy mistrů.

Zprávy ze dne 28. února 2022

Fotbal
28. února 2022 · 13:38

Fotbalový trenér Roberto De Zerbi, který vede Šachtar Doněck, opustil po několikadenním čekání Kyjev a vrátil se domů do Itálie. Dvaačtyřicetiletý kouč uvízl po invazi ruských vojsk na Ukrajinu v kyjevském hotelu. V neděli večer odcestoval podle deníku L'Équipe spolu s realizačním týmem vlakem do Maďarska a poté letadlem do Říma. K jeho evakuaci pomohl i zásah prezidenta UEFA Alexandra Čeferina a předsedy italské asociace Gabriela Graviny.

Důležitý moment
Fotbal
28. února 2022 · 13:09

Lipsko zřejmě postoupí v Evropské lize bez boje do čtvrtfinále. Podle Bildu bude Spartak Moskva vyloučen ze soutěže a osmifinálové zápasy kvůli invazi na Ukrajinu zrušeny. Agentura SID uvedla, že UEFA se chystá vyloučit ruské týmy ze svých soutěží. Kromě Spartaku, který je posledním ruským zástupem v této sezoně evropských pohárů, se tento krok dotkne i ženské reprezentace.

Důležitý moment
Fotbal
28. února 2022 · 12:35

Předání moci nad fotbalovou Chelsea rozhodně neprobíhá hladce. Ruský majitel, miliardář (a oligarcha) Roman Abramovič, sice o víkendu oznámil, že přenechá správu nad Blues klubové nadaci, její představitelé ale zatím odpovědnost nepřijali a radí se s právníky. Londýnský klub mezitím ztratil finále EFL Cupu v penaltovém rozstřelu s Liverpoolem a bývalý brankář a nyní manažer Petr Čech přiznal, že ruská invaze na Ukrajinu klub ovlivňuje. Podrobnosti čtěte ZDE>>>

 

Petr Čech sleduje finále Ligového poháru proti Liverpoolu
Petr Čech sleduje finále Ligového poháru proti Liverpoolu
Fotbal
28. února 2022 · 12:02

Ukrajinský spoluhráč Tomáše Součka a Vladimíra Coufala z West Hamu Andrij Jarmolenko podporuje ozbrojené síly své vlasti finančně. Armádě posílá 75 tisíc liber, v přepočtu přibližně dva a čtvrt milionu korun. 

Dresy s jménem ukrajinského spoluhráče Andrije Jarmolenka oblékli jeho spoluhráči včetně Tomáše Součka
Dresy s jménem ukrajinského spoluhráče Andrije Jarmolenka oblékli jeho spoluhráči včetně Tomáše Součka
Fotbal
28. února 2022 · 11:19

Představenstvo a dozorčí rada německého klubu Schalke 04 odsouhlasilo konec spolupráce s firmou Gazprom, která byla generálním sponzorem. 

Vstoupit do diskuze (3)

Doporučujeme

Články z jiných titulů