Chelsea konečně vyhrála, brankář Čech má čisté konto

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance přerušili sérii tří soutěžních zápasů bez výhry a v anglické lize porazili 1:0 Stoke díky gólu Ashleyho Colea z 85. minuty. Londýnský celek vyhrál v pátém kole soutěže počtvrté a pojistil si první příčku. V neúplné tabulce vedou "Blues" o tři body před Evertonem a West Bromwichem.

Cole si na stadionu Stamford Bridge naběhl na pas Juana Maty a zblízka propálil gólmana Stoke Asmira Begoviče. Zkušený krajní bek se v anglické lize trefil po více než dvou letech.

Gólmanu Čechovi pomohlo ke čtvrtému čistému kontu v sezoně i štěstí, protože v 19. minutě hostující útočník Jonathan Walters trefil po standardní situaci hlavou břevno.

Po úvodních čtyřech prohrách poprvé bodoval nováček Southampton, který doma otočil zápas s Aston Villou a vyhrál 4:1. Další nový celek Premier League Reading naopak podlehl West Bromwichi 0:1 a s jediným bodem se propadl na poslední místo tabulky.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:
Swansea - Everton 0:3 (21. Anichebe, 43. Mirallas, 82. Fellaini), Chelsea - Stoke 1:0 (85. Cole), Southampton - Aston Villa 4:1 (58. a 90. z pen. Lambert, 63. Clyne, 72. vlastní Clark - 36. Bent), West Bromwich - Reading 1:0 (71. Lukaku), West Ham - Sunderland 1:1 (90. Nolan - 9. Fletcher), Wigan - Fulham 1:2 (90. Koné - 31. Rodallega, 68. Duff).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.