Premier League | Chelsea protestuje: Sudí rasisticky urážel Mikela, útočil i na další hráče | iSport.cz
29. října 2012 • 10:28

Chelsea protestuje: Sudí rasisticky urážel Mikela, útočil i na další hráče

Autor: rjm
TOP VIDEA
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chelsea jde do útoku. Poté, co cítí křivdu po zápase s Manchesterem United (2:3), které končila v devíti a poslední gól dal tým z Old Trafford díky ofsajdu, podává stížnost na sudího Marka Clattenburga. Do boje vytáhla s obviněním, že sudí urážel hráče Chelsea, na Mikela pak vytáhl dokonce nadávky s rasovým podtextem. Vše se nyní bude dál vyšetřovat.Sudí měl nigerijského záložníka Chelsea rasisticky urazit v 76. minutě poté, co mu udělil žlutou kartu. Další hráči pak slyšeli, jak jednoho ze španělských fotbalistů v dresu Chelsea (Fernando Torres, Juan Mata and Cesar Azpilicueta), počastoval hrubým výrazem „španělská p..o“.

Generální ředitel Chelsea Ron Gourlay, samotný Mikel a také manažer Roberto Di Matteo, žádali hned po utkání, aby se sudí omluvil. Clattenburg to ale odmítl a londýnský klub si poté na arbitra okamžitě stežoval u vedení Premier League.

Hráči jsou ochotní učinit prohlášení, aby mohla Fotbalová asociace vše vyšetřovat už v tomto týdnu. „Podali jsme stížnost u delegáta utkání a to vzhledem k nevhodným výrokům rozhodčího zaměřeným na naše dva hráče. Delegát předá naši stížnost na FA,“ konstatoval mluvčí Chelsea.

Činovníci FA a zástupci Premier League si nyní vyžádají záběry z dvaceti kamer Sky TV. Ty by mohly pomoci dokázat, zda se sudí Clattenburg dopustil věcí, z kterých je obviněn.

Rozhodčí měli na sobě mikrofony, proto budou předvoláni také asistenti - Michael McDonough a Simon Long, stejně jako čtvrtý sudí Michael Jones. Pokud se Clattenburg dopustil útoků na hráče Chelsea, měli by to slyšet a hrubiána odhalit.

Zástupci PGMO, organizace profesionálních rozhodčích, vydali prohlášení, podle nějž bere obvinění Chelsea s plnou vážností. „Rozhodčí Clattenburg je připravený při vyšetřování plně spolupracovat a vítá příležitost, aby se vše oficiálně vyjasnilo.“

Červená pro Ivanoviče! Sudí Marc Clattenburg posílá ze hry v zápase s Manchesterem United stopera Chelsea
Červená pro Ivanoviče! Sudí Marc Clattenburg posílá ze hry v zápase s Manchesterem United stopera Chelsea

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud