Premier League | Chelsea protestuje: Sudí rasisticky urážel Mikela, útočil i na další hráče | iSport.cz
29. října 2012 • 10:28

Chelsea protestuje: Sudí rasisticky urážel Mikela, útočil i na další hráče

Autor: rjm
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chelsea jde do útoku. Poté, co cítí křivdu po zápase s Manchesterem United (2:3), které končila v devíti a poslední gól dal tým z Old Trafford díky ofsajdu, podává stížnost na sudího Marka Clattenburga. Do boje vytáhla s obviněním, že sudí urážel hráče Chelsea, na Mikela pak vytáhl dokonce nadávky s rasovým podtextem. Vše se nyní bude dál vyšetřovat.Sudí měl nigerijského záložníka Chelsea rasisticky urazit v 76. minutě poté, co mu udělil žlutou kartu. Další hráči pak slyšeli, jak jednoho ze španělských fotbalistů v dresu Chelsea (Fernando Torres, Juan Mata and Cesar Azpilicueta), počastoval hrubým výrazem „španělská p..o“.

Generální ředitel Chelsea Ron Gourlay, samotný Mikel a také manažer Roberto Di Matteo, žádali hned po utkání, aby se sudí omluvil. Clattenburg to ale odmítl a londýnský klub si poté na arbitra okamžitě stežoval u vedení Premier League.

Hráči jsou ochotní učinit prohlášení, aby mohla Fotbalová asociace vše vyšetřovat už v tomto týdnu. „Podali jsme stížnost u delegáta utkání a to vzhledem k nevhodným výrokům rozhodčího zaměřeným na naše dva hráče. Delegát předá naši stížnost na FA,“ konstatoval mluvčí Chelsea.

Činovníci FA a zástupci Premier League si nyní vyžádají záběry z dvaceti kamer Sky TV. Ty by mohly pomoci dokázat, zda se sudí Clattenburg dopustil věcí, z kterých je obviněn.

Rozhodčí měli na sobě mikrofony, proto budou předvoláni také asistenti - Michael McDonough a Simon Long, stejně jako čtvrtý sudí Michael Jones. Pokud se Clattenburg dopustil útoků na hráče Chelsea, měli by to slyšet a hrubiána odhalit.

Zástupci PGMO, organizace profesionálních rozhodčích, vydali prohlášení, podle nějž bere obvinění Chelsea s plnou vážností. „Rozhodčí Clattenburg je připravený při vyšetřování plně spolupracovat a vítá příležitost, aby se vše oficiálně vyjasnilo.“

Červená pro Ivanoviče! Sudí Marc Clattenburg posílá ze hry v zápase s Manchesterem United stopera Chelsea
Červená pro Ivanoviče! Sudí Marc Clattenburg posílá ze hry v zápase s Manchesterem United stopera Chelsea

 
13. kolo
Články odjinud


Články odjinud