Premier League | Benítez se pohádal s Terrym. Hráčům vytkl, že nechápou taktiku | iSport.cz
26. února 2013 • 07:15

Benítez se pohádal s Terrym. Hráčům vytkl, že nechápou taktiku

Autor: pj
TOP VIDEA
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chelsea řeší závažný problém. Na včerejším tréninku se do sebe pustili kapitán týmu John Terry a manažer Rafael Benítez. Španělský kouč vytknul hráčům, že nerozumí taktice a že jejich nedostatek úsilí připravil o práci v Chelsea mnoho trenérů. Načež vystoupil Terry a prohlásil, že "tento tým vyhrál Ligu mistrů". O incidentu dnes informují britské deníky.Benítez si svolal hráče do kruhu na jednom z tréninkových hřišť těsně před zahájením tréninku v Cobhamu. Podle deníku Guardian otevřeně kritizoval svěřence za věci, které si potvrdil v nedělní porážce s Manchesterem City (0:2). Dočkal se však reakce, kterou nečekal. Zaměstanci klubu, kteří ostré diskuzi přihlíželi, prý byli ve velkém šoku.

Podle daily Mail trenér svým hráčům konkrétně řekl, že jejich přístup k fotbalu je špatný a že to je důvod, proč manažeři dlouho v klubu nevydrží. Také jim vyčetl nedostatek úsilí i to, že nerozumí taktice, kterou po nich vyžaduje.

To si tři zkušení fotbalisté nenechali líbit. Jako první vystoupil John Terry a z pozice kapitána promluvil za všechny hráče, píše The Sun. "Tento tým vyhrál Ligu mistrů," odvětil Benítezovi.

A naznačil mu, že chyba může být na jeho straně, čímž zpochybnil Benítezovy metody. Posléze se do diskuze připojil jiný hráč, který měl prohlásit, že kromě Ligy mistrů získala Chelsea s tímto kádrem také tři tituly v Premier League a čtyři v FA Cupu.

Daily Mirror napsal, že k nespokojeným hráčům patří i český reprezentační gólman Petr Čech. Prý je nešťastný a už to déle nemohl skrývat.

Španělský kouč tak čelí možné vzpouře, kterou před několika měsíci zažil také André Villas-Boas, nynější manažer Tottenhamu, se kterým se po včerejší výhře nad West Hamem posunul v tabulce na třetí místo právě před Chelsea.

Té kvůli kolísavým výkonům hrozí, že přijde o přímý postup do Ligy mistrů, jestli tedy o milionářskou soutěž nepřijde úplně. Na čtvrté místo se totiž tlačí Arsenal.

Daily Mail s odkazem na svůj zdroj nicméně tvrdí, že ostrá výměna názorů neměla velký vliv na kvalitu pondělního tréninku, který následoval. Podobných diskuzí měl však Benítez s týmem již několik a poprvé se dočkal negativní reakce.

Trenér Chelsea Rafael Benítez si zadělává na velké potíže. Dostal se do křížku s veterány ve svém týmu
Trenér Chelsea Rafael Benítez si zadělává na velké potíže. Dostal se do křížku s veterány ve svém týmu

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud