Porazili Arsenal. A na Nový rok už povedeme ligu, slíbil Rooney

Vítězství fotbalistů Manchesteru United nad Arsenalem je podle Wayna Rooneyho tím správným impulsem pro obhajobu titulu. Rudí ďáblové sice na lídra soutěže ztrácejí pět bodů, nicméně výhra 1:0, kterou zařídil Robin van Persie po spolupráci právě s Rooneym, může být pro úřadujícího mistra hodně důležitá.
„Po Novém roce už chceme být na prvním místě,“ uvedl anglický útočník. United jsou po jedenácti odehraných zápasech v tabulce pátí, ale za čtvrtou Chelsea, která se v domácí lize poslední zápasy trápí, zaostávají o jediný bod. A na pozoru se také musí mít třetí Southampton, na který ztrácí Rooney a spol. jen o bod více.
Výhra nad Arsenalem je také pro trenéra Davida Moyese od nástupu do funkce prvním vítězstvím proti týmu, který dlouhodobě patří ke špičce anglického fotbalu.
United nevyhráli nad Chelsea, ani v městském derby se City a nedokázali naplno bodovat ani s Liverpoolem. Proti Kanonýrům se už ale vítězství dočkali. A není divu, že plný bodový zisk proti tradičnímu rivalovi popisuje Rooney jako klíčový krok pro splnění tohoto cíle.
„Před reprezentační pauzou to pro nás byl skvělý víkend. Věděli jsme, že si nemůžeme dovolit ztratit jediný bod. Kdyby Arsenal vyhrál, ztráceli bychom jedenáct bodů. Ostatní výsledky nám daly nový impuls a jsme zpátky,“ říká osmadvacetiletý rodák z Liverpoolu.
Na splnění Rooneyho slibu mají Ďáblové letos osm zápasů. United se v dalším kole utkají s Cardiffem.
VIDEO: O jedinou branku utkání se postaral Robin van Persie