Autor: iSport.cz, ČTK, jon
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Tohle byla opravdová One Man Show. Luis Suárez proti Norwichi ukázal tvář fotbalového génia. Na výhře Liverpoolu se podílel čtyřmi góly a jednou asistencí, hattrick zkompletoval během prvního poločasu. Uruguayský kanonýr se prodral na čelo střelců anglické ligy. Za Aston Villu se ve středečním 14. kole Premier League trefil také český útočník Libor Kozák.

Suárez zvládl za úvodních 35 minut nastřílet čistý hattrick. Střelecký účet si otevřel dalekonosným volejem, kterým v 15. minutě přehodil gólmana Ruddyho. Po zvýšení ve 29. minutě skóroval potřetí šest minut nato po další krásné akci, kdy halfvolejem zamířil ke vzdálenější tyči.

Svou exhibici zakončil Suárez v 74. minutě z trestného kopu. Poté už pouze domácí korigovali a výsledek pečetil liverpoolský Sterling. Suárez se s 13 góly dostal do čela tabulky střelců Premier League.

Vítězili Čech i Rosický, pálil Kozák

Ligovou tabulku vede i po dnešku s čtyřbodovým náskokem Arsenal, který porazil díky brankám Bendtnera a Özila 2:0 Hull. Do 73. minuty hrál v týmu vítězů Tomáš Rosický.

Druhou příčku udržela Chelsea s Petrem Čechem v brance, jenž dostal tři góly v Sunderlandu. Do Londýna si však svěřenci Josého Mourinha odvezli vítězství 4:3, o které se postaral dvěma góly Hazard, jedním Lampard a také smutný hrdina posledních minut Bardsley.

Luis Suárez prožil ďábelský večer, proti Norwichi vstřelil čtyři góly

Domácí obránce si totiž v 84. minutě vstřelil vlastní branku, kterou zvýšil na 4:2 pro hosty. I když dvě minuty nato zamířil tentokrát za Čechova záda, na body jeho tým nedosáhl.

Těsné venkovní vítězství si připsala také Aston Villa, k jejíž výhře v Southamptonu pomohl český reprezentant Kozák. Svůj třetí gól v sezoně zaznamenal hlavou v 64. minutě, krátce nato střídal.

Nevydařené setkání se svým bývalým klubem prožil kouč Manchesteru United David Moyes, jenž musel skousnout domácí porážku 0:1 s Evertonem. Utkání rozhodl v 86. minutě Oviedo a ukončil tak dvanáctibodovou sérii neporazitelnosti United. Úřadující mistři ztrácejí na Arsenal už 12 bodů.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Arsenal - Hull 2:0 (2. Bendtner, 47. Özil),
Liverpool - Norwich 5:1 (15., 29., 35. a 74. Suárez, 88. Sterling - 83. Johnson),
Manchester United - Everton 0:1 (86. Oviedo),
Southampton - Aston Villa 2:3 (48. Rodriguez, 69. Osvaldo - 15. Agbonlahor, 64. Kozák, 80. Delph),
Stoke - Cardiff 0:0,
Sunderland - Chelsea 3:4 (14. Altidore, 50. O'Shea, 86. Bardsley - 36. a 62. Hazard, 17. Lampard, 84. vlastní Bardsley),
Swansea - Newcastle 3:0 (45. Dyer, 66. vlastní Debuchy, 81. Shelvey)

Hosté: 86. Oviedo

Domácí: de Gea – Rafael (58. Januzaj), Smalling, Vidić (C), Evra – Valencia, Giggs, Fellaini, Kagawa (58. Nani) – Welbeck (80. Hernández), Rooney.

Hosté: Howard – Coleman, Jagielka (C), Distin, Oviedo – Mirallas (90+1. Naismith), Barry, Barkley (68. Deulofeu), McCarthy, Pienaar (80. Osman) – Lukaku.

Hosté:

Domácí: Szczęsny – Jenkinson, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Rosický (73. Wilshere), Flamini, Özil, Ramsey (80. Arteta), Cazorla – Bendtner (73. Walcott).

Hosté: McGregor – Elmohamady, Chester, Bruce, Figueroa – Meyler, Huddlestone (C), Livermore, Brady (58. Rosenior) – Sagbo (73. Gedo), Graham (58. Boyd).

Domácí: 14. Altidore, 50. O´Shea, 86. Bardsley

Hosté: 17. Lampard, 36. Hazard, 62. Hazard, 84. Bardsley (vl.)

Domácí: Mannone – Bardsley, Brown, O´Shea (C), Dossena – Giaccherini (65. Johnson), Gardner (81. Fletcher), Ki, Colback (57. Larsson), Borini – Altidore.

Hosté: Čech – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Willian (90. Schürrle), Ramires, Mata (81. Mikel), Lampard, Hazard – Torres (65. Ba).

Domácí: Pickford, Čelůstka, Roberge, Cattermole, Larsson, Johnson, Fletcher

Hosté: Schwarzer, Cole, Essien, Mikel, Schürrle, de Bruyne, Ba

Domácí: Dossena, Bardsley, Colback, Altidore

Hosté: Ramires, , Hazard, Willian

Dowd – Perry, Bryan

Stadium of Light, Sunderland

ONLINE přenosy ze zbývajících utkání 14. kola Premier League naleznete zde.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.