26. prosince 2013 • 18:15

Čech vychytal Swansea, Manchester City ve šlágru porazil Liverpool 2:1

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Manchester City zůstává nadále na svém domácím hřišti stoprocentní. Ve sledovaném duelu s Liverpoolem se sice nadřel, ale nakonec zvítězil 2:1. Brankář Chelsea Petr Čech udržel další nulu a jeho tým porazil na domácím hřišti nejtěsnějším rozdílem Swansea 1:0. Tabulku ovšem vede Arsenal, který bez Tomáše Roisckého uspěl na hřišti West Hamu. Gólově se neprosadili ani další dva Češi Libor Kozák a Matěj Vydra.

Manchester City se v utkání s Liverpoolem musel obejít bez zraněného Agüera, nejlepšího střelce týmu. Po vedoucím gólu hostujícího Coutinha ale brzy vyrovnal hlavou po rohu stoper Kompany a těsně před poločasem poslal domácí celek do vedení Negredo, jehož střelu liverpoolský brankář Mignolet neudržel v rukavicích.

Pak už se stav 2:1 nezměnil a Citizens přidali do série úspěchů sedmý zápas bez prohry, což jim vyneslo posun na druhé místo.

Hosté: 24. Coutinho

Domácí: Hart – Zabaleta, Kompany (C), Lescott, Kolarov – Navas, Touré, Silva (87. García), Fernandinho, Nasri (72. Milner) – Negredo (77. Džeko).

Hosté: Mignolet – Johnson, Škrtel, Sakho, Cissokho – Henderson, Allen, Leiva (82. Aspas) – Sterling, Suárez (C), Coutinho (68. Moses).

Domácí: Pantilimon, Clichy, Nastasić, Boyata, Milner, García, Džeko

Hosté: Jones, Touré, Agger, Smith, Alberto, Aspas, Moses

Domácí: Zabaleta

Hosté: Johnson, Moses, Suárez

Mason – Brooks, Eaton

Etihad Stadium, Manchester

Arsenal nastoupil na hřišti West Hamu bez Rosického a inkasoval v úvodu druhé půle, kdy odražený míč poslal do sítě Carlton Cole. O obrat se postaral Walcott, jehož dvě branky dělily jen tři minuty, vítězství hostů pak ještě pojistil Podolski. Z minulých tří zápasů přitom tým trenéra Wengera vytěžil pouze dva body.

Hosté: 68. Walcott, 71. Walcott, 79. Podolski

Domácí: San Miguel – O´Brien (63. Demel), Collins (38. Rat), Tomkins, McCartney – Cole, Noble, Nolan (C) (75. Taylor), Diamé, Jarvis – Cole.

Hosté: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Walcott, Arteta, Özil (81. Flamini), Ramsey (65. Podolski), Cazorla – Giroud (85. Bendtner).

Domácí: Jääskeläinen, Rat, Demel, Collison, Taylor, Diarra, Maïga

Hosté: Fabiański, Monreal, Jenkinson, Gnabry, Podolski, Bendtner, Flamini

Domácí: O´Brien

Hosté: Cazorla

Dowd ─ Cann, Betts

Upton Park, London

Čisté konto brankáře Petra Čecha a výhra 1:0 nad Swansea posunuly fotbalisty Chelsea na druhou příčku tabulky anglické ligy. Zápas Chelsea proti Swansea rozhodl Hazard, který se na konci úvodní půlhodiny trefil z hranice šestnáctky.

Hosté:

Domácí: Čech – Ivanović, Luiz, Terry (C), Cole – Mata (72. Schürrle), Ramires, Oscar (67. Lampard), Mikel, Hazard (82. Willian) – Eto´o.

Hosté: Tremmel – Rangel, Amat, Williams (C), Taylor – Routledge (76. Wilfried), Britton, Shelvey, Cañas (61. de Guzmán), Pozuelo (46. Hernández) – Vázquez.

Domácí: Schwarzer, Cahill, Azpilicueta, Lampard, Schürrle, Willian, Torres

Hosté: Zabret, Flores, Tiendalli, Davies, Hernández, de Guzmán, Wilfried

Domácí: Ramires

Hosté: Amat

Jones – Child, Scholes

Stamford Bridge, London

Už po necelé čtvrthodině obhájci mistrovského titulu z Manchesteru po chybách v obraně prohrávali dvougólovým rozdílem, ale záhy vyrovnali a v druhé půli díky vlastní brance svého bývalého hráče Chestera získali další tři body. Ty vynesly tým United na šesté místo tabulky.

Domácí: 4. Chester, 14. Meyler

Hosté: 19. Smalling, 26. Rooney, 66. Chester (vl.)

Domácí: McGregor (46. Harper) – Davies (C), Bruce, Chester – Figueroa (73. Boyd), Meyler (46. Koren), Huddlestone, Livermore, Elmohamady – Graham, Sagbo.

Hosté: de Gea – Rafael (18. Januzaj), Smalling, Evans, Evra (C) – Valencia, Fletcher (62. Hernández), Rooney, Cleverley, Young (78. Carrick) – Welbeck.

Domácí: Harper, Rosenior, McShane, Fayé, Koren, Boyd, Fryatt

Hosté: Lindegaard, Vidić, Fábio, Carrick, Kagawa, Januzaj, Hernández

Domácí: Figueroa, Bruce

Hosté: Januzaj, Valencia, Rooney, Valencia (č)

Oliver – Bennett, Ledger (Whitestone)

Utkání nedohrál Valencia, který v 90. minutě dostal druhou žlutou kartu, krátkou přesilovku ale Hull k vyrovnání nevyužil. Blízko ke gólu měl přitom v nastavení Chester, ale brankář De Gea jeho střelu zneškodnil.

Hull City - Manchester United ONLINE zde:

Stoke se v Newcastlu nepovedl konec první půle, kdy hosté nejprve dostali dvě červené karty a domácí Rémy krátce poté vyrovnal na 1:1. V devíti Stoke nerozhodný stav dlouho neudrželo, nakonec prohrálo vysoko 1:5.

Poslední Sunderland využil dlouhého oslabení Evertonu po vyloučení brankáře Howarda v 23. minutě a na soupeřově stadionu nečekaně zvítězil 1:0. V sestavě vítězného celku odehrál celý zápas i český obránce Čelůstka. Série Evertonu bez porážky skončila po deseti zápasech.

Newcastle - Stoke 5:1
Branky: 44. a 57. Rémy, 48. Gouffran, 66. Cabaye, 80. Cissé z pen. - 29. Assaidi

20. Cardiff 38 7 9 22 32:74 30

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney byl důležitou postavou v zápase s Hullem