23. února 2014 • 16:42

Autor: pta
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Kroutí první sezonu v Premier League, ale netrpí přehnaným ostychem. Útočník Swansea Wilfried Bony, kterého si čeští fanoušci stále dobře pamatují z působení ve Spartě, se znovu předvedl v plné parádě. Dvěma góly málem připravil o body favorizovaný Liverpool, který nakonec vyválčil vítězství 4:3.

Hosté: 23. Shelvey, 27. Bony, 47. Bony

Domácí: Mignolet – Johnson, Škrtel, Agger (63. Touré), Flanagan – Coutinho, Gerrard (C), Henderson – Suárez, Sturridge (79. Moses), Sterling (58. Allen).

Hosté: Vorm – Rangel, Flores, Williams (C), Taylor – Routledge, Britton, Shelvey (46. Cañas), de Guzmán (73. Hernández), Dyer (78. N'Gog) – Bony.

Domácí: Jones, Touré, Cissokho, Allen, Teixeira, Aspas, Moses

Hosté: Tremmel, Amat, Tiendalli, Emnes, Hernández, Cañas, N'Gog

Domácí: Škrtel

Mike Jones – M. Scholes, J. Brooks – P. Dowd

Anfield Road, Liverpool

44731 diváků

Ve 20. minutě to vypadalo na Anfield Road jako jasná záležitost pro domácí. Fotbalisté Liverpoolu vedli 2:0 a kráčeli za dalším vítězstvím, které by jim pomohlo v bojích o anglický titul. Jenže za sedm minut už bylo srovnáno a jednou trefou k tomu přispěl také Bony.

V 27. minutě mohl při svém prvním gólu dne poděkovat obránci Liverpoolu Martinu Šktelovi. Slovenský reprezentant jeho střelu tečoval ramenem za záda brankáře Simona Mignoleta.

VIDEO | První Bonyho gól proti Liverpoolu

Liverpool 2-2 Swansea City # Skrtel (c.s.c) by teededfootball

A na góly nesmírně bohatý zápas dokázal Bony srovnat ještě jednou. Na Sturridgeovu trefu před přestávkou, zareagoval krátce po výměně stran. V 47. minutě si nejdřív vykoledoval penaltu a pak ji sám proměnil.

VIDEO | Druhý Bonyho gól proti Liverpoolu

V zajímavém zápase nakonec dokázal Liverpool utéct soupeři ještě jednou. Swansea nakonec o bod za cennou remízu obral čtvrthodiny před koncem Henderson.

Bonymu se ale sluší zatleskat i tak. V této sezoně se mu zatím daří nad očekávání. Za Swansea už reprezentant Pobřeží slonoviny nastřílel 18 gólů, z toho 8 v Premier League. A navíc se velmi často trefuje proti obávaným gigantům. Kromě Liverpoolu se už dokázal trefit proti Manchesteru United i City a Tottenhamu.

Daniel Sturridge se proti Swansea trefil dvakrát

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.