Liverpool přeskočil Chelsea a je v čele, Arsenal remizoval se City

0
Bojovník Šín, tvář nového Baníku. Čím připomíná Ševčíka a kde má strop?
Sport Magazín s laděním na hokejový šampionát: Dvojrozhovor Radka a Lea Gudasových

SOUHRN 32. KOLA | Liverpool nedal šanci Tottenhamu a po jasné výhře 4:0 se posunul do čela tabulky anglické ligy. Přeskočil londýnskou Chelsea, která překvapivě prohrála s Crystal Palace 0:1. Fotbalistům Manchesteru United se alespoň trochu podařilo uspokojit své fanoušky. Na domácím hřišti totiž porazili v duelu 32. kola Aston Villu výsledkem 4:1. Velký podíl na výhře má domácí útočník Wayne Rooney, který vstřelil v utkání dvě branky. Hráče ani trenéra nijak nerozptýlilo to, že fanoušci protestovali prostřednictvím vyvěšeného transparentu z letadla.

Utkání začali lépe hosté, ve 12. minutě obránce Manchesteru Rafael fauloval protihráče a Ashley Westwood se z přímého kopu nemýlil. United však brzy vyrovnali, když Šindži Kagawa poslal centr do šestnáctky a Rooney hlavou umístil míč k tyči.

Na konci prvního poločasu pak po zákroku Leandra Bacuny na středopolaře Juana Matu proměnil Rooney penaltu a připsal si patnáctou trefu v sezoně. V 58. minutě přidal třetí branku United Mata, jenž za "Rudé ďábly" skóroval poprvé od lednového příchodu z Chelsea. V nastavení se prosadil také střídající Javier Hernández.

Manchester, který se v úterý utká ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov, získal na svém stadionu tři body poprvé od 28. ledna. Hráče nerozhodilo ani letadlo, nesoucí nad stadionem transparent "Ten nepravý; Moyes ven", na jehož let se složili nespokojení fanoušci. Na tribunách Old Traffordu se slogan proti kouči Davidu Moyesovi navíc nedočkal příliš kladného přijetí.

Útočník Wayne Rooney se trefil dvakrát a v historické tabulce střelců Premier League je se 171 brankami již na čtvrtém místě, na kterém vystřídal Franka Lamparda z Chelsea.

Fotbalisté Chelsea ve 32. kole anglické ligy překvapivě prohráli na hřišti Crystalu Palace 0:1 a přišli o vedení v anglické lize. Nenavázala na výborný výkon s Arsenalem z minulého týdne a připsala si druhou venkovní porážku za sebou. V 52. minutě se hlavou nešťastně trefil do vlastní brány obránce John Terry a první tým Premier League s nováčkem prohrál poprvé od roku 1990.

Záložník United Fellaini v jednom z hlavičkových soubojů.

Útočník Liverpoolu Luis Suárez po vstřelené brance do sítě Tottenhamu.Foto Reuters
"Blues" tak podruhé v řadě nevstřelili venku gól a momentálně jsou druzí. Na první místo se posunul Liverpool po drtivém vítězství nad Tottenhamem 4:0.

"Reds" se prosadili už po dvou minutách hry, kdy si po centru Glena Johnsona srazil míč z bezprostřední blízkosti do vlastní branky obránce Younés Kaboul. V 25. minutě potrestal nedůraz hostujících obránců nejlepší střelec ligy Luis Suárez, který zvýšil křížnou střelou k levé tyči. Suárez se stal prvním hráčem v historii Liverpoolu, jenž v Premier League vstřelil v jedné sezoně alespoň 29 branek. Dosavadní nejlepší zápis měl na kontě Robbie Fowler z ročníku 1995/1996.

Po přestávce zvýšil další přesnou střelou k tyči Brazilec Coutinho. Konečnou podobu výsledku dal čtvrt hodiny před koncem Henderson. Liverpool má na kontě 71 bodů po 32 kolech. Více měl v této fázi soutěže pouze v sezonách 1978/1979 a 1987/1988, v obou případech se přitom radoval z titulu.

Třetí je Manchester City, který remizoval s Arsenalem 1:1. Přitom do šlágru vstoupil aktivnější a již v 18. minutě vedl. Střela Edina Džeka se od tyče odrazila k Davidu Silvovi, který míč pohotově dorazil za záda Wojciecha Szczeszného.

Arsenal, za který odehrál celý zápas záložník Tomáš Rosický, se k nadějnějším útokům dostal až v druhém dějství. V 53. minutě poslal Lukas Podolski přihrávku do šestnáctky na Mathieua Flaminiho, který srovnal.

Český útočník Vydra nastoupil v základní sestavě West Bromwiche proti Cardiffu a v deváté minutě asistoval Grahamu Dorransovi, jenž zvýšil na 2:0. West Bromwich však v důležitém souboji o udržení neudržel vedení 2:0 ani 3:2 a remizoval 3:3.

West Bromwich - Cardiff 3:3
Branky: 2. Amalfitano, 9. Dorrans, 90.+4 Bifouma - 30. Mutch, 73. Caulker, 90.+5 Möller Dähli

Arsenal - Manchester City 1:1