pta
Anglie - Premier League
Začít diskusi (0)

Pokud fotbalisté Liverpoolu dotáhnou úspěšně svojí jízdu za anglickým titulem, měl by jeho kapitán Steven Gerrard zvednout pohár pro mistra na penaltovém puntíku. Právě z tohoto místa dal totiž už v této sezoně už deset gólů a selhal jen jednou. Zásluhou jím proměněných dvou pokutových kopů zvítězil lídr Premier League na stadionu West Hamu 2:1 a vystřídal po jednom dni na prvním místě Chelsea.

KonecLIVE Po prodl.
12

V Česku kope nejvíc penalt v Gambrinus lize Plzeň, v Anglii se podobně daří Liverpoolu. Ale neobejde se to bez kontroverzí. Jako třeba při rozhodujícím momentu utkání na West Hamu. V 71. minutě došlo v pokutovém území k střetu mezi brankářem Adrianem a Jonem Flanaganem. Rozhodčí nařídil druhou penaltu v utkání ve prospěch hostů a Gerrard ukázal, že v tomto fotbalovém řemesle si počíná zkušeně jako málokterý jiný hráč na světě.

Jenže měl rozhodčí klíčový moment posoudit jako faul? „Adrian hrál míč. Jak si mohl být sudí tak jistý, když stál 50 metrů daleko a jen těžko mohl celou situaci vidět? Měl by být stoprocentně o penaltě přesvědčený,“ divil se kouč West Hamu Sam Allardyce. Úplně opačně hodnotil situaci trenér Liverpoolu Brendan Rodgers. „Jasná penalta. Brankář se Jona Flanagana lehce dotknul a pak ho stáhnul k zemi.“

VIDEO | Podívejte se na situaci před druhou liverpoolskou penaltou

 
West Ham - Liverpool_Gerrard Goal Penalty_71...by AllFootballToday

Liverpool se navíc mohl cítit poškozený, jak rozhodčí posoudil situaci před vyrovnávací trefou West Hamu. Útočník Andrew Carroll na konci první půle ve vzdušném souboji rukou vrazil v malém vápně do rukou brankáře Simona Mignoleta, kterému vypadl míč přímo před skórujícího Guye Demela.

A v tomto případě Allardyce uznal, že gól neměl platit. „Vypadalo to jako faul na brankáře, ale rozhodčí nic nepískl. Mojí starostí je, že o sudích mluvíme každý týden. Není dost kvalitních arbitrů. Je vidět, že se snaží, ale něco je s tím potřeba stejně udělat,“ tvrdil trenér West Hamu.

Ani debaty po utkání nic nezměnily na tom, že se liverpoolská jízda za vysněným prvenstvím nezastavila.

 

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů