iSport.cz, ČTK
Anglie - Premier League
Začít diskusi (0)

Rozhodnuto. Chelsea povede od nové sezony trenér Antonio Conte, který po EURO ve Francii skončí u italské reprezentace. Šestačtyřicetiletý kouč nahradí Guuse Hiddinka, jenž převzal londýnský klub dočasně po odvolaném José Mourinhovi. „Jsem nadšený, že budu pracovat v Chelsea,“ řekl Conte pro oficiální stránky klubu.

Šestačtyřicetiletý italský trenér vystřídá na lavičce Chelsea Nizozemce Guuse Hiddinka, který v prosinci nahradil odvolaného Josého Mourinha jako dočasný kouč. V anglické lize jsou loňští šampioni sedm kol před koncem na desátém místě a hrozí jim, že nepostoupí do evropských pohárů.

V obou pohárových soutěžích už Chelsea skončila, vypadla rovněž z Ligy mistrů. Conte bude mít za úkol navázat na úspěchy klubu ruského miliardáře Romana Abramoviče z minulých let, na nichž se podílel i brankář Petr Čech, který loni v létě přestoupil do Arsenalu.

"Jsem hrdý na to, že jsem trenérem národního mužstva, a po tom může následovat pouze takto atraktivní role, jako být trenérem Chelsea," uvedl Conte na webu londýnského celku. "Mým cílem bude zažít další úspěchy po vítězstvích, která jsem si užil v Itálii," řekl bývalý kouč Juventusu Turín, s nímž za tři roky získal tři mistrovské tituly.

Italské fotbalisty vede od roku 2014. "Jsem rád, že máme jasno a můžeme ukončit spekulace. Teď se budu soustředit na práci u reprezentace," dodal Conte, který se stal pátým italským trenérem ve službách Chelsea. Před ním působili v klubu Gianluca Vialli, Claudio Ranieri, Carlo Ancelotti a Roberto Di Matteo.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů