Skalák se poprvé trefil za Brighton! Parádním gólem pomohl zničit QPR

Autor: kah
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Po šesti gólových asistencích se Jiří Skalák dočkal první trefy v dresu Brightonu. A stála opravdu za to. V 51. minutě se dostal před vápnem k míči a zhruba z dvaceti metrů rozjásal perfektním volejem Amex Stadium.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista tak zvýšil na 2:0, když v první půli měl podíl také na úvodní trefě. Po faulu na českého reprezentanta (hrál do 69. minuty) se z přímého kopu nádherně trefil Anthony Knockaert.

Pardubický odchovanec si pomalu buduje pevnou pozici, v dresu Brightonu nastoupil počtvrté v řadě v základní sestavě. Ve 22. minutě utkání si bývalý hráč Mladé Boleslavi připsal žlutou kartu, svojí parádní brankou ve druhém poločase však vše napravil.

Brighton vyhrál celkově 4:0 a v tabulce zůstal na třetí příčce, za druhým Burnley už však zaostává jen vinou horšího skóre poté co tým, jenž v minulé sezoně sestoupil z Premier League, v úterý díky gólu z nastavení remizoval ve šlágru kola s vedoucím Middlesbrough 1:1. Tomáš Kalas nastoupil v 90. minutě.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.