1. srpna 2016 • 14:12

Vardy o životě po titulu: Nemohu vyjít z domu. A přijdu o LM v televizi

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Krejčí hrdinou i padouchem. Domácí dominance, jenže lepší soupeř by trestal víc
Evropská tvrdá Slavia je zpět, Servette naložila. Před derby potěšila efektivita
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má za sebou rok, kdy se mu život doslova obrátil naruby. Stal se hrdinou Leicesteru při mistrovské jízdě, po sezoně odmítl lukrativní nabídku Arsenalu, reprezentoval Anglii na EURO a mezitím se ještě stihl oženit. Útočník Jamie Vardy byl v posledních měsích na roztrhání. Na Ostrovech se z něho stala mediální hvězda. „Je to masakr! V podstatě nemohu vyjít z domu,“ popisoval s úsměvem na tváři deníku Daily Telegraph, jak se jeho popularita odráží v soukromém životě.V minulém ročníku Premier League patřil mezi největší objevy. S 24 vstřelenými góly ho o jednu trefu předčil pouze Harry Kane z Tottenhamu. Jamieho Vardyho to však nemusí mrzet. S Leicestrem získal historicky první ligový titul, což se pro město se skoro 300 tisíci obyvateli stalo doslova historickým mezníkem a hráči se stali pro fanoušky nedotknutelnými. A 29ĺetý kanonýr to už několikrát pocítil na vlastní kůži.

„V podstatě jsem si dal sám domácí vězení, s tím rozdílem, že na noze už nemám bezpečností náramek,“ narážel Vardy v rozhovoru na rok 2007, kdy byl odsouzen za napadení. „Dřív jsem mohl jít kamkoliv a byl klid. To se nyní změnilo. Raději zůstávám doma a víc si užívám volného času se svými dětmi a manželkou,“ popisoval autor anglického rekordu v počtu vstřelených ligových gólů za sebou (11), čemu se věnuje ve volném čase.

TOP 5 gólů sezony v Premier League: Krajule Vardyho dělovka z dálky
Video se připravuje ...

Ještě donedávna, kdy nepatřil mezi hlavní hvězdy Premier League, patřilo mezi jeho domácí záliby sledování duelů Ligy mistrů. I to však bude muset v nové sezoně oželet.

„Koukal jsem se na všechny zápasy. Nezáleželo na tom, kdo hrál,“ přiznal anglický útočník, který si zahrál i na letošním EURO. „Nejvíc mi v paměti utkvělo, když Manchester United získal treble (sezona 1998/99, pozn. redakce). Byl jsem na školním výletě a do jídelny nám přinesli televizi, takže jsme se mohli dívat,“ vzpomínal Vardy, jak v mládí vášnivě prožíval televizní přenosy z milionářské soutěže.

V nadcházející sezoně si ji však okusí na vlastní kůži. „Sledování zápasů v televizi mi bude chybět,“ přiznal Vardy. „Ale už se nemohu dočkat, až uslyším hymnu Champions League poprvé na stadionu Leicesteru,“ dodal.

Jamie Vardy reprezentoval Anglii na EURO ve Francii
Jamie Vardy reprezentoval Anglii na EURO ve Francii

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

6. kolo
Články odjinud


Články odjinud