SESTŘIHY: Čech vychytal Chelsea, City dál vítězí, United vyučili mistra

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Výtečný zápas prožil v šestém kole anglické ligy Petr Čech. Gólman Arsenalu proti Chelsea, svému bývalému klubu, pomohl k výhře 3:0 a udržel čisté konto. Fotbalisté Manchesteru City zvítězili na hřišti Swansea 3:1 a mají dál plný počet bodů. Trenér vítězů Pep Guardiola uspěl v úvodních šesti zápasech Premier League, což se před ním povedlo pouze Carlu Ancelottimu na lavičce Chelsea v roce 2009. "Citizens" vedou o čtyři body před Tottenhamem, který si poradil s nováčkem Middlesbrough na jeho hřišti poměrem 2:1. Dařilo se Manchesteru United, kteří doma zametli s mistorvským Leicesterem 4:1. Soupeř Sparty v Evropské lize Southampton porazil jednoznačně West Ham 3:0.

Manchester United - Leicester 4:1

Branky: 22. Smalling, 37. Mata, 40. Rashford, 42. Pogba - 59. Gray

Manchester United porazil úřadujícího mistra Leicester vysoko 4:1. Všechny branky dali domácí v prvním poločase. Trenér "Rudých ďáblů" José Mourinho po předchozích třech porážkách v Premier League a Evropské lize nechal na lavičce obvyklého kapitána Waynea Rooneyho, jenž odehrál pouze závěrečných sedm minut.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Leicester 4:1

Arsenal - Chelsea 3:0

Branky: 11. Sánchez, 14. Walcott, 40. Özil.

Kouč Arsenalu Arséne Wenger před dvěma dny oslavil dvacetileté výročí na lavičce Arsenalu. Proti Chelsea se dařilo i dalším jubilantům, neboť 100. soutěžní start za "Kanonýry" si připsal Sánchez a v 11. minutě po Cahillově zaváhání otevřel skóre a prolomil 583 minut dlouhé čekání Arsenalu na ligový gól do sítě "Blues". O 141 sekund později na něj navázal další oslavenec Walcott, který si připsal 350. duel za londýnský celek.

V závěru poločasu pak domácí výborně zužitkovali rychlý protiútok, na jehož začátku i konci byl německý reprezentant Özil. Chelsea prohrávala 0:3 po poločase poprvé od května 2012. V 84. minutě musel Čech vytáhnout zákrok nohou proti unikajícímu Batshuayiovi. Arsenal poprvé od října 2015 vyhrál čtyři ligová utkání v řadě.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Chelsea 3:0

Swansea - Manchester City 1:3

Branky: 13. Llorente - 9. a 65. z pen. Agüero, 77. Sterling

Po třízápasové pauze zaviněné disciplinárním trestem se vrátil do sestavy Manchesteru City útočník Agüero a hned v deváté minutě se trefil do sítě Swansea. Radost ale hostům dlouho nevydržela, o chvíli později vyrovnal premiérovým gólem v Premier League Llorente.

V druhém poločase ale "Citizens" udrželi stoprocentní bilanci. Po Van der Hoomově faulu ve vápně proměnil penaltu Agüero, který se v této sezoně prosadil už jedenáctkrát v šesti soutěžních zápasech. Krátce poté potvrdil zlepšenou formu pod trenérem Guardiolou po rychlém protiútoku anglický reprezentant Sterling a Manchester City si připsal desátou soutěžní výhru v řadě.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Manchester City 1:3

Middlesbrough - Tottenham 1:2

Branky: 65. Gibson - 7. a 23. Son Hung-min

Tottenham se posunul na druhé místo a velkou zásluhu na tom má Son Hung-min, který dvěma góly zajistil výhru 2:1 v Middlesbrough. V posledních třech ligových duelech se korejský reprezentant trefil čtyřikrát. Za domácí v druhém poločase pouze snížil Gibson.

SESTŘIH Premier League: Middlesbrough - Tottenham 1:2

Liverpool - Hull 5:1

Branky: 30. a 71. Milner oba z pen., 17. Lallana, 36. Mané, 52. Coutinho - 52. Meyler)

Liverpool, za který debutoval v Premier League gólman Karius, deklasoval Hull 5:1. Dvakrát se z pokutového kopu prosadil Milner, další branky přidali Lallane, Mané a Coutinho. Za hosty skóroval Meyler.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Hull 5:1

West Ham - Southampton 0:3

Branky: 40. Austin, 62. Tadič, 90.+2 Ward-Prowse

Fotbalisté Southamptonu zvítězil nad West Hamem 3:0 po brankách Charlieho Austina, Dušana Tadiče a Jamese Ward-Prowse. Pro West Ham to byla čtvrtá ligová porážka v řadě, tři inkasované góly jej navíc dostaly do pozice týmu s nejhorší obranou v soutěži. Southampton nastoupil v sestavě: Forster - Cédric (89. Martina), Fonte, Van Dijk, Bertrand - Romeu, Höjbjerg - Davis, Tadič (80. Ward-Prowse), Redmond - Austin (74. Long).

SESTŘIH Premier League: West Ham - Southampton 0:3

Bournemouth - Everton 1:0

Branka: 23. Stanislas

Ambiciózní Everton zaváhal a podlehl 0:1 na půdě Bournemouthu. Jedinou branku dal Stanislas, kterému se proti Evertonu daří: v sedmi zápasech mu vstřelil čtyři góly. Bournemouth porazil "Karamelky" poprvé v historii.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Everton 1:0

Stoke - West Bromwich 1:1

Branky: 73. Allen - 90.+1 Rondón

SESTŘIH Premier League: Stoke - West Bromwich 1:1

Sunderland - Crystal Palace 2:3

Branky: 39. a 60. Defoe - 61. Ledley, 76. McArthur, 90.+5 Benteke,

SESTŘIH Premier League: Sunderland - Crystal Palace 2:3

Burnley - Watford 2:0