Ztráta míče, faul a červená. Kalas šel předčasně do sprch už po 39 vteřinách! | iSport.cz
12. srpna 2017 • 21:12

Ztráta míče, faul a červená. Kalas šel předčasně do sprch už po 39 vteřinách!

Autor: Daniel Ryl
TOP VIDEA
Teplice - Slavia: Premiéra jako hrom. Stanciu po pěti minutách na hřišti zvyšuje na 4:1! Teplice - Slavia: Premiéra jako hrom. Stanciu po pěti minutách na hřišti zvyšuje na 4:1!
Teplice - Slavia: Hušbauerova nádhera! Krásnou ranou o břevno dostal míč do sítě, 3:0 Teplice - Slavia: Hušbauerova nádhera! Krásnou ranou o břevno dostal míč do sítě, 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takový průběh zápasu si Tomáš Kalas z Fulhamu rozhodně nepředstavoval. V utkání 2. kola druhé anglické ligy na hřišti Readingu strávil pouze 39 vteřin, když po ztrátě míče mezi dvěma hráči upadl a jednoho z nich zatáhl za nohu, aby nemohl jít sám na branku. Český obránce už musel tušit, co bude následovat. Od sudího uviděl červenou kartu a utkání pro něj předčasně skončilo. Už v pátek nedohrál své utkání ani Jan Lecjaks z Dinama Záhřeb.Někteří diváci na utkání Readingu s Fulhamem nejspíš nestihli ani dosednout na svá místa a český obránce Tomáš Kalas už byl v útrobách stadionu, kam zamířil po vyloučení v úvodní minutě duelu.

Český reprezentační obránce totiž po několika desítkách vteřin dostal míč ve vápně, pokusil se ho vyvézt ven, ale narazil na dva soupeře, mezi kterými o míč přišel. Kmenový hráč Chelsea musel sáhnout k nedovolenému zákroku a domácího útočník Modoua Barrowa zatáhl za nohu, čímž mu zamezil v samostatném úniku.

Všem v tu chvíli muselo být jasné, co bude následovat – červená karta. Český obránce se po několika vteřinách zvedl a po 39 vteřinách hry odešel bez protestů do sprch. Mrzet ho to ale nakonec tolik nemuselo, protože si jeho tým i přes následující nepříznivý vývoj odvezl bod, když v závěru vyrovnal Lucas Piazón.

VIDEO | Podívejte se na faul a vyloučení Tomáše Kalase

Tomáš Kalas tak s jistotou nezařadí Reading mezi oblíbené soupeře. V jarní odvetě semifinále play off proti stejnému soupeři byla po jeho sporné ruce nařízena penalta, která rozhodla o postupu soupeře.

Rodák z Olomouce navíc navázal na dalšího vyloučeného legionáře. Už ve včerejším utkání 5. kola nejvyšší chorvatské soutěže byl na hřišti Rijeky předčasně vyloučen také obránce Jan Lecjaks, jenž nejprve obdržel žlutou kartu za faul a druhou přidal o osm minut později za nesmyslné chycení soupeř.

Jeho tým však podobně jako celek Tomáše Kalase bodoval. Už před vyloučením si totiž ve šlágru kola vytvořil dvoubrankový náskok, který nakonec uhájil. O něco lépe si ve druhé anglické soutěži vedl o obránce Daniel Pudil, jenž pomohl Sheffieldu Wednesday k remíze 1:1 s QPR. 

VIDEO | Za tento zákrok dostal Jan Lecjaks druhou žlutou a byl vyloučen

Tomáš Kalas v diskuzi s rozhodčím po červené kartě
Tomáš Kalas v diskuzi s rozhodčím po červené kartě

 

FORTUNA liga - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

38. kolo
Články odjinud


Články odjinud