1. března 2018 • 22:33

SESTŘIH: Arsenal - City 0:3. Lídr rozebral domácí obranu, Čech opět bez nuly

LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout

Fotbalisté Manchesteru City rozhodli v 28. kole anglické ligy o vítězství na hřišti Arsenalu už v prvním poločase, v němž překonali brankáře Petra Čecha třikrát. Výsledek 3:0, stejný jako v nedělním finále Ligového poháru, nakonec hosté udrželi a v čele tabulky mají šestnáctibodový náskok před městskými rivaly United. Arsenal zůstal po čtvrté porážce z posledních šesti zápasů na šestém místě, od páté i sedmé pozice má osmibodový odstup.

Hosté: 15. B. Silva, 28. Silva, 33. Sané

Domácí: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Kolašinac – Ramsey, Xhaka – Mchitarjan, Özil, Welbeck – Aubameyang.

Hosté: Ederson – Walker (72. Zinčenko), Kompany (C), Otamendi, Danilo – De Bruyne, Gündoğan, Silva (87. Jesus) – B. Silva, Agüero (82. Y. Touré), Sané.

58 420 diváků

Čech stále čeká na 200. nulu v Premier League, jeho nejdelší série bez čistého konta po dnešku narostla už na deset zápasů. Jisté to bylo už v 15. minutě, kdy ho střelou z hranice velkého vápna překonal Bernardo Silva.

Hráči City pak po dvou bleskových kombinacích prošli obranou londýnského celku až před Čecha, kterého nejprve prostřelil David Silva a Sané pak v 33. minutě dokonce s míčem doběhl až do branky. Arsenalu po změně stran nepomohl ke snížení ani pokutový kop za faul na Mchitarjana, protože Aubameyangovu střelu k tyči brankář Ederson vyrazil.

Činil se však i Čech. S Arsenalem mohlo být ještě mnohem hůř, ale bývalý český reprezentant několikrát zabránil skórovat nejlepšímu střelci City Agüerovi. Argentinský útočník se v předchozím ligovém utkání proti Leicesteru blýskl čtyřmi góly, celkem jich má v ročníku na kontě 21.

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H