Chaos na West Hamu: kapitán útočil na fanouška, děti chránili na lavičce | iSport.cz
11. března 2018 • 04:25

Chaos na West Hamu: kapitán útočil na fanouška, děti chránili na lavičce

Autor:
TOP VIDEA
TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před sezonou velké ambice, po 30. kole postavení na 16. místě a reálná hrozba sestupu z Premier League. Ve West Hamu to vře a divoké scény při sobotní domácí prohře 0:3 s Burnley toho byly důkazem. Další trpký výsledek vyvolal nevoli mezi fanoušky. Někteří z nich se dostali přímo na hřiště, další davy pak vyzývaly k odchodu nejvyšší klubové představitele.Napětí bylo na stadionu West Hamu cítit ve vzduchu. Když se však Burnley ujalo v 66. minutě vedení, zvrhnul se zápas v nedůstojné přestavení.

Jeden z fanoušků vběhnul na hřiště, což se vůbec nelíbilo kapitánovi Marku Noblemu. Ten se rozhodl, že fanouška umravní sám a začal ho strkat před sebou. Kdyby k němu nepřistoupili spoluhráči a rozhodčí, mohly se dít horší věci. I tak další z fanoušků vzal rohový praporek, donesl ho doprostřed hřiště a zapíchl ho do středového puntíku.

Noble byl i po zápase přesvědčený, že reagoval správně. „Když mě někdo ohrožuje, můžete si být jistí, že se budu bránit,“ řekl třicetiletý záložník, který působí ve West Hamu od začátku své profesionální kariéry.

SESTŘIH Premier League: West Ham - Burnley 0:3
1080p 720p 360p

Zpátky k dění ve druhém poločase. Ve vypjaté atmosféře se odhodlání West Hamu zabránit čtrnácté porážce v sezoně rychle sesypalo. Domácí tým brzy inkasoval podruhé a zloba davu se tentokrát obrátila proti zástupcům vedení klubů, kteří seděli ve VIP lóži. Stewardi na stadionu měli co dělat, aby udrželi situaci pod kontrolou a činovníci radši vyklidili svá místa už v 85. minutě.

Z tribun se nesly chorály, které vyjadřovaly palčivost okamžiku. „Už nejsme West Ham. Lži, lži, lži. Vyhoďte vedení,“ znělo.

Jak se blížil konec zápasu, skupina fanoušků se připravovala k hromadné invazi na hřišti. Funkcionáři zmizeli uvnitř stadionu, Burnley vzalo několik dětí na vlastní lavičku, aby jim poskytlo ochranu. Přivolaní policisté nakonec zamezili další eskalaci výtržností.

Podobné scény mají v Anglii vždy výraznou odezvu. Ihned začalo vyšetřování. Další domácí zápas čeká West Ham za tři týdny. Uklidní se do té doby situace?

Fotbalisté Burnley vzali některé děti z předních řad kvůli ochraně na vlastní lavičku
Fotbalisté Burnley vzali některé děti z předních řad kvůli ochraně na vlastní lavičku

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud