Premier League | Sparta inkasuje další milion eur za Dúbravku. Newcastle ho chce udržet | iSport.cz
17. dubna 2018 • 11:40

Sparta inkasuje další milion eur za Dúbravku. Newcastle ho chce udržet

Autor: pav
TOP VIDEA
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z nedělní výhry Newcastlu 2:1 nad Arsenalem měla radost i pražská Sparta. Ta od "strak" inkasuje peníze navíc za gólmana Martina Dúbravku, který v anglickém celku hostuje. A jak zní hlasy z anglických médií, zdá se, že ligový nováček pokusí slovenského brankáře udržet natrvalo.Na účet letenského klubu už v zimě přistála částka ve výši jednoho milionu eur za půlroční hostování. Další milion měla Sparta dostat v případě, že si Dúbravka připíše sedm ligových startů. Zápas proti Arsenalu byl právě tím sedmým, šestý tým ligy si tak přilepšil o dva miliony eur, tedy 51 milionů korun.

Devětadvacetiletý gólman, který v nejslavnější lize světa zapsal už tři čistá konta, se netají tím, že by si angažmá v Newcastlu ještě natáhl. "Věřím, že Newcastle zůstane v lize a od toho se bude odvíjet i můj případný přestup. Doufám, že se o tom rozhodne brzy, protože čekat do léta a nevědět, na čem jste, není moc příjemné. Snažím se koncentrovat na svůj výkon na hřišti a dělat vše pro to, abych zaujal kompetentní lidi," řekl nedávno na srazu slovenského národního týmu.

"Straky" se díky sérii čtyř výher vyšvihly až na desáté místo, záchrana by proto měla být jen formalitou. Teď už záleží jen na dohodě klubů. "Newcastle má zájem o permanentní přestup, jen se jim ještě nepodařilo celý transfer dotáhnout," potvrdil expert Sky Sports David Jones. 

Rafa Benítez by kromě Dúbravky rád udržel i brazilského šikulu Kenedyho, který na St. James Parku hostuje z Chelsea. Jeho setrvání je ale podstatně méně pravděpodobné, o 22leétho hráče mají zájem i jiné velké kluby.

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud