1. května 2018 • 08:00

SESTŘIHY: United porazili Arsenal gólem v nastavení, City mají rekord

Dočkal: Každý má rád zápasy o všechno. Výhru Slováků nad Ukrajinci nepřeceňuje Dočkal: Každý má rád zápasy o všechno. Výhru Slováků nad Ukrajinci nepřeceňuje
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková

SOUHRN 36. KOLA |  Fotbalisté mistrovského Manchesteru City vyhráli na hřišti West Hamu 4:1 a v anglické lize v této sezoně překonali hranici 100 nastřílených gólů. Druhý manchesterský celek United doma porazil Arsenal 2:1 gólem z nastavení a přiblížil se jistotě druhého místa. Pouze z lavičky náhradníků londýnského celku sledoval šlágr 36. kola brankář Petr Čech. "Kanonýři" venku prohráli i šesté ligové utkání v letošním roce a jsou v tabulce šestí. Čtyři dny po vítězství 5:2 nad AS Řím v úvodním utkání semifinále Ligy mistrů fotbalisté Liverpoolu jen se zachraňujícím se Stoke 0:0. "Reds" v Premier League uhráli jen bod ve třech z posledních čtyř zápasů a na třetím místě tabulky se k nim přiblížila pátá Chelsea, která po výhře na Swansea ztrácí dva body na čtvrtý Tottenham. O záchranu bojující Crystal Palace zdolal Leicester jasně 5:0, zatímco Newcastle s Martinem Dúbravkou padl doma s West Bromwichem 0:1.

Manchester United - Arsenal 2:1

Branky: 16. Pogba, 91. Fellaini - 51. Mchitarjan

Čech stejně jako ve čtvrtečním úvodním semifinále Evropské ligy s Atléticem Madrid pouze kryl záda Ospinovi. Kolumbijský gólman na Old Trafford poprvé inkasoval v 16. minutě. Hlavičku bývalé opory Arsenalu Sáncheze ještě zastavila tyč, ale Pogba už měl při dorážce snadnou pozici.

Hosté z Londýna vstoupili lépe do druhého poločasu a v 51. minutě vyrovnali. Proti bývalému týmu se přízemní ranou trefil záložník Mchitarjan. Když už utkání směřovalo k remíze, rozhodl v první minutě nastavení hlavou střídající Fellaini.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Arsenal 2:1. Rozhodl tlak v závěru, Čech zase nechytal
1080p 720p 360p

Domácí: 16. P. Pogba, 90+1. Fellaini

Hosté: 51. Mchitarjan

Domácí: de Gea – A. Valencia, Lindelöf, Smalling, Young – A. Herrera (64. Martial), N. Matić, P. Pogba – Lingard (64. Fellaini), R. Lukaku (50. Rashford), Alexis Sánchez.

Hosté: Ospina – Bellerín, Mavropanos, Chambers, Kolašinac (64. Monreal) – Maitland-Niles, Xhaka – Mchitarjan (76. Willock), Nelson (64. Welbeck), Iwobi – Aubameyang.

Domácí: Rojo, Mata, Martial, Rashford, McTominay, Fellaini, Pereira

Hosté: Holding, Monreal, Welbeck, Čech, Nketiah, Osei-Tutu, Willock

Hosté: Xhaka

Friend – Bennett, Smart

Old Trafford, Manchester

West Ham United - Manchester City 1:4

Branky: 42. Cresswell - 13. Sané, 27. vlastní Zabaleta, 53. Jesus, 64. Fernandinho

Hosté v zápase 36. kola otevřeli skóre ve 13. minutě zásluhou Saného, za čtvrt hodiny si vstřelil vlastní branku bývalý obránce City Zabaleta. Naději dal West Hamu před pauzou gólem na 1:2 Cresswell, ale druhá půle patřila lídrovi tabulky. V 53. minutě se prosadil Gabriel Jesus a chvíli po něm přidal čtvrtý zásah další Brazilec Fernandinho.

Suverénní "Citizens" nastříleli 102 gólů a jeden jim chybí k překonání jiného maxima anglické ligy, které rovněž drží Chelsea. Naopak londýnský West Ham ještě bude muset v závěru ročníku zabojovat o záchranu, v tabulce má na 15. místě jen tříbodový náskok na sestupové pásmo.

SESTŘIH Premier League: West Ham - Manchester City 1:4

Domácí: 42. Cresswell

Hosté: 13. Sané, 27. Zabaleta (vl.), 53. Jesus, 64. Fernandinho

Domácí: Adrián – Rice, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Evra (66. Masuaku) – E. Fernandes (65. Mário), Lanzini (66. J. Hernández) – Arnautović.

Hosté: Ederson – Walker (61. Danilo), Otamendi, Laporte, Delph – De Bruyne, Fernandinho (C), Gündoğan (71. Y. Touré) – Sané, Jesus (80. Nmecha), Sterling.

Branka: 4. Fábregas.

Chelsea v lize potřetí za sebou zvítězila a drží naději na čtvrté místo, které znamená Ligu mistrů. O těsné výhře "Blues" rozhodl už ve čtvrté minutě Cesc Fábregas, který jako třetí španělský hráč historie zaznamenal v Premier League 50 gólů.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Chelsea 0:1
720p 360p

Domácí:

Hosté: 4. Fàbregas

Domácí: Fabiański – Naughton, van der Hoorn, Roberts (63. T. Carroll), Mawson, M. Olsson (81. Routledge) – A. Ayew (C), An. King (58. Dyer), Ki Song-jung, Clucas – J. Ayew.

Hosté: Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), Rüdiger – Moses, Fàbregas (81. Pedro), Kanté, Bakayoko, Emerson – E. Hazard (81. Willian) – Giroud (85. Morata).

Liverpool - Stoke 0:0

Liverpool sice soupeře výrazně přestřílel, ale v koncovce se mu nedařilo tak jako v úterý. Když už Ings před pauzou poslal balon do sítě, branka kvůli těsnému ofsajdu neplatila.

Tři body mohli nakonec brát i hosté, v předposlední minutě však neproměnili velkou šanci. Tým Stoke po třetí remíze za sebou figuruje na sestupové osmnácté pozici tři body od záchrany v soutěži.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Stoke 0:0
720p 360p

Domácí: Karius – Joe. Gomez, V. van Dijk, Klavan – Alexander-Arnold (65. Milner), Henderson (C), Wijnaldum, A. Moreno – M. Salah, Ings (65. Clyne), Firmino.

Hosté: Butland – Martins Indi (52. Sobhi), K. Zouma, Shawcross (C) – Bauer, Diouf, Ndiaye, Allen, Pieters – Shaqiri, Crouch (65. D. Fletcher).

Hosté:

Domácí: Lloris – Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Dier, M. Dembélé (63. Wanyama) – Eriksen, Alli (83. Lamela), Son (74. Moussa Sissoko) – Kane.

Hosté: Karnezis – Femenía (64. Deulofeu), Kabasele, Mariappa, Cathcart, Holebas – Doucouré, Hughes (83. Carrillo), Capoue – Gray (64. Deeney), Richarlison.

Branka: 29. Phillips.

Teoretickou naději na záchranu udržel poslední West Bromwich, který po Phillipsově brance z 29. minuty zvítězil 1:0 na půdě Newcastlu. Tým Albionu z posledních čtyř kol vytěžil osm bodů, i tak ztrácí na nesestupovou příčku dva zápasy před koncem soutěže pět bodů.

SESTŘIH Premier League: Newcastle - West Bromwich 0:1
720p 360p

Domácí:

Hosté: 29. Phillips

Domácí: Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, P. Dummett (58. Jacob Murphy) – Ritchie, Shelvey, Diamé, Kenedy – Ayoze Pérez (78. Joselu) – Gayle (65. Slimani).

Hosté: Foster – Nyom, C. Dawson, Hegazy, Gibbs – Phillips, Livermore, Brunt (C), McClean (90. J. Evans) – Jay Rodriguez (77. Krychowiak) – Rondón (90+4. Robson-Kanu).

Crystal Palace - Leicester 5:0

Branky: 17. Zaha, 38. McArthur, 81. Loftus-Cheek, 84. Van Aanholt, 90. Benteke z pen.

Crystal Palace rozdrtil předloňského ligového šampiona Leicester 5:0 a v Premier League se dočkal nejvyšší výhry od roku 1972, kdy stejným poměrem porazil Manchester United.

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Leicester 5:0
720p 360p

Domácí: 17. Zaha, 38. McArthur, 81. Loftus-Cheek, 84. van Aanholt, 90. Ch. Benteke

Hosté:

Domácí: Hennessey – J. Ward, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt – McArthur (83. Schlupp), Milivojević, Cabaye, Loftus-Cheek (86. Čung-Jong) – Townsend (86. Ch. Benteke), Zaha.

Hosté: Hamer – Albrighton, Maguire, Morgan, Chilwell – Mahrez, Choudhury (46. Adrien Silva), Ndidi (51. Dragović), Gray – Iheanacho (46. Diabaté), Vardy.

Burnley - Brighton 0:0

Burnley podruhé za sebou jen remizovalo, tentokrát bez branek s Brightonem, a nevyužilo šanci přiblížit se k šestému Arsenalu.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Brighton 0:0
720p 360p

Domácí: Pope – Lowton, K. Long, Tarkowski, S. Ward – Lennon (72. N'Koudou), Cork, A. Westwood (81. Hendrick), Gudmundsson – Wood (66. Vokes), Barnes.

Hosté: Ryan – Bong, Dunk, Duffy, Bruno (89. Schelotto) – Stephens, Kayal, Groß – Izquierdo (85. March), Ulloa (67. G. Murray), Knockaert.

Hosté: 39. Tosun, 77. Gueye

Domácí: Lössl – Hadergjonaj, Zanka, Schindler, T. Kongolo – Hogg (C) (62. Malone), Mooy – Quaner (59. Biling), Pritchard, van La Parra (75. Depoitre) – Mounié.

Hosté: Pickford – Coleman, M. Keane, Jagielka (C), Baines – Gueye, Schneiderlin, Rooney (63. Davies) – Walcott, Tosun (72. Niasse), Vlašić (75. Ra. Funes Mori).

Branky: 25. a 54. Tadič - 45.+1 King.

V boji o udržení si rovněž polepšil Southampton. Dvěma trefami Dušana Tadiče udolal Bournemouth 2:1 a na záchranu ztrácí bod. Před ním figurující Swansea ale ještě hraje večer s Chelsea.

SESTŘIH Premier League: Southampton - Bournemouth 2:1
720p 360p

Domácí: 25. Tadić, 55. Tadić

Hosté: 45+1. J. King

Domácí: A. McCarthy – Soares, Jošida, Hoedt, Bertrand (C) – Tadić (87. Ward-Prowse), Romeu, Lemina, Bednarek – Ch. Austin (72. P.-E. Höjbjerg), Redmond (59. S. Long).

Hosté: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Mousset (64. Ibe), Gosling (72. Surman), L. Cook, Fraser – C. Wilson (64. Defoe), J. King.

31778 diváků

NEJ moment Premier League: Kanonádu Palace korunovala kombinace jak od Barcelony
720p 360p

NEJ góly Premier League: Přesný přímák Cresswella i parádní ťukes Crystal Palace

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)