Liverpool drží nulu, City dominovalo, United padli. Chelsea zlomila Arsenal

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Brankář Petr Čech nezabránil v anglické Premier League druhé porážce svého týmu za sebou, Arsenal podlehl v londýnském derby na půdě Chelsea 2:3. Podobně jako Chelsea vyhráli podruhé i fotbalisté Tottenhamu, kteří si doma poradili s Fulhamem 3:1, stoprocentní je také Bournemouth po vítězství 2:1 na hřišti West Hamu. Cardiff a Newcastle si po remíze 0:0 připsaly první bod v nové sezoně. Hosté přitom mohli vyhrát, ale v šesté minutě nastaveného času neproměnil záložník Kenedy penaltu. Liverpool zvítězil 2:0 nad Crystal palace a zůstává bez obdrženého gólu.

Na Stamford Bridge byly v prvním poločase k vidění čtyři góly. Čech v bráně Arsenalu poprvé inkasoval v 9. minutě, když osamocený Pedro dostal od Alonsa přesnou přihrávku před bránu a poslal míč do sítě. V 19. minutě netrefil odkrytou branku z malého vápna Aubameyang a vzápětí udeřili "Blues” podruhé. Další rychlý protiútok zakončil střelou do protipohybu českého brankáře Morata.

S přibývajícími minutami byli nebezpečnější hráči Arsenalu a v 37. minutě se dočkali snížení zásluhou Mchitarjanovy rány na přední tyč. Nejdražší brankář světa Arrizabalaga inkasoval o čtyři minuty později podruhé. Mchitarjan tentokrát předložil míč z pravé strany na úroveň penalty a Iwobi vyrovnal.

Před poločasovým hvizdem měli velké šance ještě Aubameyang a Iwobi, na druhé straně se blýskl Čech pohotovým zákrokem při tvrdé Moratově střele pod břevno.

Na svých prstech ukázal Sergio Agüero přesný počte nastřílených gólů proti Huddersfieldu

Český gólman se proti bývalému zaměstnavateli znovu vyznamenal v 57. minutě, když konečky prstů vyškrábl přízemní pokus Barkleyho. Přesto nakonec lovil míč ze sítě potřetí. Střídající Hazard po individuálním průniku našel před bránou Alonsa a ten zblízka rozhodl. "Blues" doma porazili Arsenal pošesté z posledních sedmi zápasů.

Tottenham se ve Wembley ujal vedení těsně před koncem úvodního dějství, když Lucas povedeným obstřelem o tyč překonal Fabricia. V 52. minutě ale zafungovala spolupráce dvou nejlepších střelců Fulhamu z minulé sezony a Mitrovič po Sessegnonově centru na zadní tyč vyrovnal. Srbský útočník vstřelil od únorového příchodu do klubu už 13. gól.

Nováček soutěže ale nerozhodný výsledek neudržel. V 74. minutě se z přímého kopu trefil Trippier a o tři minuty později přidal pojistku Kane. Dvojnásobný nejlepší střelec soutěže tak prolomil své prokletí úvodního měsíce Premier League, v rámci srpnových ligových utkání si připsal první gól v 15. zápase.

Newcastle zahodil penaltu v nastavení

Bournemouth prohrával na hřišti West Hamu po Arnautovicově penaltě z 33. minuty. Rakouský útočník měl podíl na osmi z posledních 12 branek svého týmu (pět gólů, tři asistence). Hosté ale zápas otočili ve druhém poločase v rozmezí šesti minut. Po hodině hry nejprve vyrovnal pátým gólem proti West Hamu v kariéře Wilson a obrat dokončil hlavičkou po standardní situaci Cook.

V utkání Cardiffu proti Newcastlu musel v prvním poločase dvakrát zakročit domácí brankář Etheridge při Pérezových šancích, jinak ale utkání mnoho gólových příležitostí nenabídlo. V 66. minutě dostal po nebezpečném skluzu červenou kartu střídající Hayden, Cardiff si ale ani v přesilovce nevytvořil výraznější tlak.

Naopak bod mu zachránil Etheridge, který v nastavení zneškodnil Kenedyho nepříliš umístěnou střelu z pokutového kopu. Filipínský reprezentant se stal teprve druhým gólmanem, který chytil penaltu v prvních dvou zápasech v nejvyšší anglické soutěži.

Velšský celek neskóroval ani ve druhém utkání po návratu mezi elitu. Newcastlu se nepodařilo prodloužit svou rekordní vítěznou sérii proti jednomu klubu, Cardiff porazil v deseti předchozích ligových zápasech.

City vládlo, Agüero má hattrick

Fotbalisté Manchesteru City zvládli s přehledem i druhý zápas v sezoně anglické ligy a po výhře nad Arsenalem deklasovali Huddersfield 6:1. Hattrickem se o triumf obhájce titulu postaral Argentinec Sergio Agüero, který se v historické tabulce střelců Premier League dostal se 146 zásahy na druhé místo mezi zahraničními hráči před Robina Van Persieho. Lepší je jen Thiery Henry se 175 góly.

Manchester City v závěru minulé sezony hrál doma s Huddersfieldem bez branek, tentokrát ale od začátku šel za výhrou. Hodně k tomu přispěl i brankář Ederson, který ukázal, proč si ho trenér Josep Guardiola vybral kvůli jeho hře nohou.

Ve 25. minutě čekali hosté výkop někam k půlce hřiště a nechali odkrytou vlastní polovinu. Tam si naběhl Agüero, kterého Ederson ideálně našel pasem na 70 metrů. Argentinský kanonýr si míč zpracoval, kličkou se zbavil obránce a přehodil brankáře.

Pak začal úřadovat levý obránce City Benjamin Mendy, který má v úvodu sezony velkou formu a zářil už v minulém duelu s Arsenalem. Tentokrát průnikem připravil gól pro Gabriela Jesuse a následně jeho střelu neudržel gólman Ben Hamer a Agüero z dorážky zvýšil na 3:0. Hosté skórovali po autovém vhazování, ale David Silva z přímého kopu opět zvýšil a Agüero po další Mendyho akci završil patičkou už devátý hattrick v Premier League. V soutěži je lepší už jen Alan Shearer s jedenácti třígólovými zápasy.

United padli s Brightonem

Zklamal naopak druhý manchesterský klub United, který prohrál 2:3 na hřišti Brightonu. Osudnou se hostům stala dvouminutovka v první půli, během níž dvakrát nepokryli centry z levé strany a domácí z toho vytěžili vedení 2:0. Romelu Lukaku sice snížil, ale ještě do poločasu vrátil Brightonu dvoubrankový náskok z penalty Pascal Gross. A United už jen další penaltou Paula Pogby v nastavení zkorigovali výsledek.

Manchester United prohrál čtyři z posledních osmi venkovních zápasů v lize, z toho dvakrát to bylo v Brightonu. V závěru minulé sezony tam podlehl 0:1.

Watford minulou sezonu zakončil 728 minut trvající sérií bez vstřeleného gólu na hřišti soupeře, ale v novém ročníku mu na to stačily tři minuty, než se trefil Andre Gray. Burnley, v jehož nominaci stále chyběl po nedávném přestupu český útočník Matěj Vydra, sice rychle srovnalo, ale hosté se trefili ještě dvakrát a slavili první venkovní ligovou výhru od loňského listopadu. Od té doby získali mimo své hřiště jediný bod.

Liverpool si poradil s Crystal Palace

Liverpool vyhrál na hřišti Crystal Palace 2:0. Po dvou kolech jsou navíc se skóre 6:0 jako jediní v soutěži bez inkasovaného gólu, lépe je na tom jen vedoucí Manchester City (8:1).

Svěřenci Jürgena Kloppa se ujali vedení v nastavení prvního poločasu, kdy po faulu na Muhammada Salaha proměnil James Milner nařízený pokutový kop. Za další faul na egyptskou hvězdu v polovině druhé půle viděl Aaron Wan-Bissaka červenou kartu. Hosté výhru proti oslabenému soupeři potvrdili až v závěru, ve třetí minutě nastavení se trefil Sadio Mané.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Chelsea - Arsenal 3:2
Branky: 9. Pedro, 20. Morata, 81. Alonso - 37. Mchitarjan, 41. Iwobi.

Cardiff - Newcastle 0:0

Everton - Southampton 2:1
Branky:
15. Walcott, 31. Richarlison - 54. Ings.

Leicester - Wolverhampton 2:0
Branky: 29. vlastní Doherty, 45. Maddison.

Tottenham - Fulham 3:1
Branky: 43. Lucas, 74. Trippier, 77. Kane - 52. Mitrovič.

West Ham United - Bournemouth 1:2
Branky: 33. Arnautovič z pen. - 60. Wilson, 66. Cook.

Burnley - Watford 1:3
Branky: 7. Tarkowski - 3. Gray, 48. Deeney, 51. Hughes.

Manchester City - Huddersfield 6:1
Branky: 25., 35. a 75. Agüero, 31. Jesus, 48. D. Silva, 85. vlastní Kongolo - 43. Stankovič.

Brighton - Manchester United 3:2
Branky: 25. Murray, 27. Duffy, 44. Gross z pen. - 34. Lukaku, 90.+5 Pogba z pen.

Crystal Palace - Liverpool 0:2
Branky: 46. Milner z pen., 90.+3 Mané.

1. Manchester City 38 32 2 4 95:23 98
2. Liverpool 38 30 7 1 89:22 97
3. Chelsea 38 21 9 8 63:39 72
4. Tottenham 38 23 2 13 67:39 71
5. Arsenal 38 21 7 10 73:51 70
6. Manchester Utd. 38 19 9 10 65:54 66