Mourinha vydeptal slavící asistent Chelsea: málem mu dal facku!

Autor: pav
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Byl blízko, blizoučko tomu, aby Manchester United dovedl k první výhře na Stamford Bridge za posledních deset zápasů. Nakonec z toho ale pro Josého Mourinha byl jen bod za remízu 2:2. A spíš než oči pro pláč i pořádný vztek. Portugalského stratéga totiž rozpálilo do běla, když jeden z asistentů kouče Chelsea Maurizia Sarriho slavil vyrovnávací branku "blues" v 96. minutě přímo před ním.

Pro United to vypadalo bledě už po 21 minutách, když Paul Pogba neuhlídal Antonia Rüdigera, nechal ho hlavičkovat úplně samotného kolem penaltového puntíku a německý stoper dal Chelsea vedení. "Rudí ďáblové" ale do druhého dějství vletěli jako vyměnění a zásluhou dvou branek Anthonyho Martiala sahali po všech třech bodech.

Jenže dlouhé nastavení přineslo ovoce pro londýňany. Ross Barkley v 96. minutě rozjásal domácí publikum, když nechytatelnou dorážkou po standardní situaci určil konečné skóre 2:2. Výbuch emocí nezvládl jeden ze Sarriho asistentů, Marco Ianni, který se vydal slavit přímo před Josého Mourinha, radostným gestem mu málem vlepil pohlavek.

Trenér United záhy vystartoval z lavičky a chtěl si vše vyříkat. Aby toho nebylo málo, fanošuci Chelsea mu začali zpívat posměšné popěvky, na které odpověděl oblíbeným gestem - třemi zdviženými prsty, symbolizujícími tři mistrovské tituly, které s londýnským týmem vyhrál.

"Jeden z Mauriziových asistentů předvedl velmi špatné chování," vyprávěl po zápase o tom, co ho rozlítilo. "Sarri na to reagoval a řekl mi, že se o celou záležitost postará. Pak se mi omluvil. A já přijímám," dodal stroze.

Mourinha mohla těšit alespoň předvedená hra. "Byl to fantastický zápas, pro nás nezasloužený výsledek. Kontrolovali jsme hru, byli jsme lepší tým, i když jsme po první půli prohrávali," vychválil své mužstvo. "Dostali jsme góly jen ze standardních situací, ale i to je regulérní způsob skórování, který se musíme naučit bránit," dodal.

Před Mourinhem a jeho svěřenci teď stojí další nelehký zápas. Po těžkém zápase proti Chelsea se musí přeladit na úterý, kdy v Lize mistrů vyzvou Juventus v čele se svou bývalou hvězdou Cristianem Ronaldem.

1. Manchester City 38 32 2 4 95:23 98
2. Liverpool 38 30 7 1 89:22 97
3. Chelsea 38 21 9 8 63:39 72
4. Tottenham 38 23 2 13 67:39 71
5. Arsenal 38 21 7 10 73:51 70
6. Manchester Utd. 38 19 9 10 65:54 66
7. Wolves 38 16 9 13 47:46 57
8. Everton 38 15 9 14 54:46 54