Premier League | První rozhovor Mourinha po konci v United: za chůze a v teplákách | iSport.cz
19. prosince 2018 • 19:26

První rozhovor Mourinha po konci v United: za chůze a v teplákách

Autor: krm
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

O jeho možném vyhazovu se v Anglii mluvilo takřka celý podzim, šest dní před Štědrým dnem k němu nakonec skutečně došlo. Trenér José Mourinho je po úterním konci v Manchesteru United bez práce. Žádné uražené reakce od něj však nečekejte. „Je konec. Manchester má budoucnost beze mě a já mám budoucnost bez něj,“ řekl reportérovi televize Sky Sports v prvním rozhovoru po svém odvolání. Ten se odehrával v dost bizarních podmínkách – za chůze přímo na ulici v centru Londýna.Pětapadesátiletý Portugalec strávil na lavičce slavného klubu dva a půl roku, jeho dny mnohdy mohly být celkem stereotypní. Trénink, příprava, zápas. A tak pořád dokola. Teď však najednou bude mít volného času mnohem víc.

Reportér Sky Sports Mourinha ve středu odchytil, když vyrazil v kšiltovce a sportovní teplákové soupravě na nákup. Zkušený kouč ve dvouminutovém rozhovoru mluvil klidným hlasem, o údajně napjaté atmosféře na Old Trafford či problematických vztazích s hráči se ale bavit nechtěl.

„Můžeme mluvit o tolika dobrých věcech i o nějakých špatných, ale to nejsem já. Nezměnil jsem se,“ připomněl Mourinho, že v roce 2015 se po konci v Chelsea choval stejně. „Proč bych teď s vámi nebo s fanoušky měl sdílet své pocity? Je zkrátka po všem,“ doplnil.

José Mourinho opouští svůj hotel v Manchesteru po konci v United
José Mourinho opouští svůj hotel v Manchesteru po konci v United

„Vždycky jsem velmi kritizoval manažery, kteří opustili klub, a pak vytahovali detaily o tom, co se stalo, nebo dávali vinu jiným. To nejsem já,“ zakroutil bývalý trenér Realu Madrid, Interu Milán či Porta hlavou. „Manchester United teď má budoucnost beze mě a já mám budoucnost bez Manchesteru United,“ dodal ještě s tím, že věří, že média budou jeho postoj respektovat.

Mourinho zároveň naznačil, že svou trenérskou kariéru ještě končit nehodlá. „Ale než se vrátím do fotbalu, myslím, že mám právo žít svůj normální život. Tak jako teď, kdy jdu na nákup a malou procházku. Manchester United je minulost,“ usmál se portugalský kouč na závěr rozhovoru.

Letošní sezona se pro „rudé ďábly“ nevyvíjela dobře od samého začátku, Mourinho navíc už během léta kritizoval klubové vedení za to, že neuvolnilo víc prostředků na posily. Aktuálně jsou United v Premier League šestí s devatenáctibodovou ztrátou na vedoucí Liverpool, kterému v neděli podlehli 1:3. Mourinho byl krátce nato odvolán, mužstvo do konce sezony převzal bývalý útočník Ole Gunnar Solskjaer.

 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud