Jízda United pokračuje, zářil Pogba. Liverpool se vrátil na první místo

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté Manchesteru United v dnešním utkání 26. kola anglické ligy porazili 3:0 Fulham na jeho hřišti a od prosincového nástupu dočasného trenéra Oleho Gunnara Solskjaera vyhráli desátý z jedenácti zápasů. Rudí ďáblové nyní v tabulce okupují čtvrtou pozici. Na tu nejvyšší se vrátil po výhře nad Bournemouthem Liverpool. Během utkání mezi Southamptonem a Cardiffem se symbolicky zavzpomínalo na Emiliana Salu. Fotbalistu, který přestoupil právě do velšského celku, ovšem neodehrál za něj jediný zápas, protože zahynul při leteckém neštěstí.

Po dvou remízách zabral vedoucí Liverpool a zvítězil 3:0 nad Bournemouthem. Za domácí se prosadili Sadio Mané, Georginio Wijnaldum a Muhammad Salah a výběr trenér Jürgena Kloppa tak na prvním místě udržel tříbodový náskok před druhým Manchesterem City.

O vítězství United na hřišti předposledního Fulhamu se dvěma góly postaral Paul Pogba a zbývající zásah přidal Anthony Martial. Od příchodu norského kouče, který na konci prosince nahradil odvolaného Josého Mourinha, se manchesterský celek musel jen jednou spokojit s remízou - v zápase s Burnley.

Utkání předcházela minuta potlesku za útočníka Emiliana Salu, který zahynul před necelými třemi týdny při letecké nehodě nad lamanšským průlivem. Památku argentinského útočníka dnes před utkáním uctil také Cardiff, kam osmadvacetiletý fotbalista přestoupil z Nantes.

Utkání velšského celku na hřišti Southamptonu začalo minutou ticha a hostující hráči nastoupili k rozcvičce v tričkách se Salovou fotografií. Emotivní tečku pietnímu utkání dal Kenneth Zohore, který ve třetí minutě nastavení rozhodl o vítězství Cardiffu 2:1 jen pár okamžiků po vyrovnávací brance domácích.

Zápas velšského celku na hřišti Southamptonu začalo minutou ticha a hostující hráči nastoupili k rozcvičce v tričkách se Salovou fotografií. Emotivní tečku pietnímu utkání dal Kenneth Zohore, který ve třetí minutě nastavení rozhodl o vítězství Cardiffu 2:1 jen pár okamžiků po vyrovnávací brance domácích.

"Hodně se nám toho teď honí v hlavách. Vím, že Emiliano Sala nás z nebe sledoval, takže je dobře, že jsme vyhráli," řekl střelec první branky Cardiffu Sol Bamba, "Jsem rád, že to kluci pro Emiliana dokázali," řekl trenér Neil Warnock, jehož tým navázal na vítězství nad Bournemouthem a dvě výhry za sebou zaznamenal v anglické lize poprvé od roku 1962.