Premier League | Vydra okusil ničivou sílu City, rozjetý favorit nadělil Burnley pět gólů | iSport.cz
22. června 2020 • 22:56

Vydra okusil ničivou sílu City, rozjetý favorit nadělil Burnley pět gólů

0
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel

Fotbalisté Manchesteru City ve 30. kole anglické ligy doma deklasovali 5:0 Burnley, za které nastoupil český útočník Matěj Vydra. Obhájci titulu z druhého místa tabulky ztrácejí 20 bodů na vedoucí Liverpool, takže opět o něco oddálili mistrovské oslavy "Reds". Do konce sezony Premier League zbývá osm kol.

City o suverénním vítězství rozhodli prakticky už v prvním poločasu. Ve 22. minutě otevřel skóre Phil Foden umístěnou střelou a v závěru prvního poločasu se dvakrát prosadil Rijád Mahrez.

První branku dal alžírský křídelník po individuální akci a druhou z penalty. V 51. minutě zvýšil David Silva a po hodině hry se znovu prosadil Foden. Kaňkou pro domácí bylo zranění útočníka Sergia Agüera, který kvůli bolavému kolenu odstoupil v nastavení úvodní půle.

Před začátkem utkání se nad stadionem Etihad objevilo letadlo s transparentem "White Lives Matter Burnley", kterým kritizovalo protirasistickou iniciativu "Black Lives Matter". K té se hlásí Premier League od restartu ročníku po koronavirové přestávce. Vedení Burnley se za transparent omluvilo a ostře ho odsoudilo.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Manchester City - Burnley 5:0 (22. a 63. Foden, 43. a 45.+3 Mahriz z pen., 51. D. Silva).

1. Liverpool 35 30 3 2 76:27 93
2. Manchester City 35 23 3 9 91:34 72
3. Chelsea 35 18 6 11 63:49 60
4. Leicester 35 17 8 10 65:36 59
5. Manchester Utd. 34 16 10 8 59:33 58
6. Wolves 35 14 13 8 48:37 55
7. Sheffield Utd. 35 14 12 9 38:33 54
8. Tottenham 35 14 10 11 54:45 52