Premier League | Citizens prohráli, Liverpool má titul. Arsenalu pomohl kiks gólmana | iSport.cz
25. června 2020 • 23:19

Citizens prohráli, Liverpool má titul. Arsenalu pomohl kiks gólmana

Autor: ČTK, apr
0
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel

Fotbalisté Manchesteru City prohráli na hřišti Chelsea v 31. kole Premier League 1:2. Tento výsledek definitivně rozhodl o tom, že mistrovský titul po 30 letech získal Liverpool. Arsenal ve třetím utkání po restartu anglické ligy poprvé bodovali. Ve 31. kole zvítězili v Southamptonu 2:0 díky gólům mladíků Eddieho Nketiaha a Joea Willocka. Londýnský tým se v tabulce posunul na deváté místo.

Manchester City prohrával na Chelsea od 36. minuty, kdy svou sólo akci přes půl hřiště zakončil gólem Pulisic. V 55. minutě vyrovnal z trestného kopu Kevin de Bruyne, ale v 77. minutě zastavil rukou míč mířící do branky Fernandinho, za což viděl červenou kartu, navíc následnou penaltu proměnil Willian.

Prohra Citizens 1:2 definitivně rozhodla o zisku mistrovského titulu, který po 30 letech vybojoval Liverpool.

Arsenal, který po koronavirové přestávce prohrál s Manchesterem City 0:3 a s Brightonem 1:2, mohl už v desáté minutě poslat do vedení kapitán Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský útočník však napálil břevno.

O deset minut později brankář Alex McCarthy hostům obrovskou chybou daroval gól, když nahrál přímo volnému Nketiahovi a jednadvacetiletý útočník s míčem snadno došel až za brankovou čáru.

Tři minuty před koncem přidal pojistku Arsenalu z dorážky střídající Joseph Willock. Dvacetiletý záložník oslavil první trefu v Premier League. Těsně předtím dostal červenou kartu obránce Jack Stephens za podražení rozběhnutého Aubameyanga. Southampton zůstal na čtrnácté příčce.

Burnley s českým útočníkem Matějem Vydrou tři dny po debaklu 0:5 na stadionu Manchesteru City doma zdolalo Watford 1:0. Utkání v 73. minutě rozhodl Jay Rodriguez hlavou. Vydra, jenž nastoupil proti svému bývalému týmu v základní sestavě spolu s deseti Angličany, v úvodu trefil tyč.

Šestnáctý Watford potřetí za sebou nevyhrál a má jen bodový náskok na sestupové pásmo. Burnley poskočilo na jedenáctou příčku.