Úžasný závěr West Hamu! Za 10 minut stáhl tři góly, pomohl Coufalův centr

Autor: iSport.cz
5
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

To byl závěr! Fotbalisté Tottenhamu ztratili v 5. kole anglické ligy tříbrankový náskok a s West Hamem, za který nastoupili Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, remizovali 3:3. Ani Crystal Palace v závěru neudržel vedení a s Brightonem remizoval 1:1. Po stejném výsledku se dělily body i mezi Sheffieldem United a Fulhamem. Aston Villa brankou v nastavení zdolala Leicester 1:0.

„Kohouti“ dali první gól už po 45 sekundách hry, kdy si na dlouhý pas Harryho Kanea naběhl Son Hung-min a obstřelil brankáře. O chvíli později si útočníci, kteří se vzájemně podíleli na osmi brankách „Spurs“ v tomto ročníku, role vyměnili: Son Hung-min narážečkou vyzval kapitána anglické reprezentace k ráně zpoza šestnáctky a ten se nemýlil. Bohatou čtvrthodinu dokonal opět Kane, když hlavou uklidil do sítě centr letní posily Sergia Reguilóna.

Ve druhé půli aktivita domácích opadla a více se začali prosazovat hosté. Trenér José Mourinho proto poslal na hřiště navrátilce z Realu Madrid Garetha Balea, který za Tottenham nastoupil po sedmi letech.

West Ham zapnul v závěrečných deseti minutách a dočkal se snížení po přímém kopu a hlavičce Fabiana Balbueny. O chvíli později si Coufalův centr srazil do vlastní branky Davinson Sánchez a v nastavení udělal Davidu Moyesovi, který odkoučoval první utkání po vyléčení z koronaviru, radost vyrovnáním na 3:3 Manuel Lanzini. Střídající argentinský hráč se výstavní dělovkou zpoza vápna trefil do šibenice.

Útočník Crystal Palace Wilfried Zaha proměnil proti Brightonu penaltu

Hráči Crystalu Palace vystřelili na branku jen jedinkrát - z penalty se prosadil Wilfried Zaha. Následně se domácí pouze bránili soustavnému tlaku Brightonu, i tak mohli deset minut po výměně stran vedení navýšit. Branka po průniku Michyho Batshuayie však naplatila kvůli předcházejícímu ofsajdu.

Brighton následně zahrozil z několika útoků, ale prosadil se až po šťastné kombinaci v závěru vyhroceného zápasu. Neal Maupay dopravil míč přes patu Aarona Connollyho na Alexise Mac Allistera, který prostřelil domácího brankáře a zaznamenal první gól v Premier League. Při dalším tlaku byl za nebezpečný ofenzivní skluz vyloučen kapitán hostů Lewis Dunk, na výsledek to již vliv nemělo.

Sheffield United pokračoval v neúspěšném vstupu soutěže, poté co v minulé sezoně překvapil jakožto nováček ligy devátým místem. S letošním nováčkem Fulhamem mohl po necelé hodině hry prohrávat, pokutový kop nařízený po hře rukou však poslal Aleksandar Mitrovič nad břevno.

Fulham se i tak dostal do vedení v 77. minutě po průniku Ademoly Lookmana. Vysvobodit Sheffield přišel až střídající kapitán Billy Sharp, který dostal příležitost k penaltě za Mitrovičův faul a čtyři minuty po příchodu na trávník se na rozdíl od soupeře nemýlil. United tak vyválčili druhou vstřelenou brankou v sezoně první bod.

Utkání v Leicesteru bylo dlouho vyrovnané se šancemi na obou stranách. Zápas spěl k první bezbrankové remíze obou týmů od roku 2000, to však odmítl ranou zpoza vápna záložník Ross Barkley, hostující v Aston Ville z londýnské Chelsea.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Sheffield United - Fulham 1:1
Branky: 85. Sharp z pen. - 77. Lookman

Crystal Palace - Brighton 1:1
Branky: 19. Zaha z pen. - 90. Mac Allister

Tottenham - West Ham United 3:3
Branky: 8. a 16. Kane, 1. Son Hung-min - 82. Balbuena, 85. vlastní Sánchez, 90.+4 Lanzini

Leicester - Aston Villa 0:1
Branky: 90.+1 Barkley

1. Manchester City 38 27 5 6 83:32 86
2. Manchester Utd. 38 21 11 6 73:44 74
3. Liverpool 38 20 9 9 68:42 69
4. Chelsea 38 19 10 9 58:36 67
5. Leicester 38 20 6 12 68:50 66
6. West Ham 38 19 8 11 62:47 65