Leeds utnul neporazitelnost Aston Villy. Rozhodl hattrick za 20 minut

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Leedsu rázně ukončili neporazitelnost Aston Villy v anglické lize. Díky hattricku Patricka Bamforda zvítězili v předehrávce 6. kola na hřišti birminghamského celku 3:0 a v tabulce se k druhému týmu soutěže přiblížili na dva body.

Aston Villa čtyři dosavadní zápasy vyhrála při skóre 12:2 včetně demolice mistrovského Liverpoolu (7:2), tentokrát ale svěřenci trenéra Deana Smitha narazili. Po bezbrankovém poločase neuhlídali Bramforda, který se během 19 minut prostřílel na třetí místo v tabulce kanonýrů. V 55. minutě otevřel sedmadvacetiletý útočník skóre z dorážky a pak dvěma technickými střelami do rohů branky rozšířil počet gólů v sezoně na šest.

O jeden zásah více mají na kontě jen Korejec Son Hung-min z Tottenhamu a Dominic Calvert-Lewin z vedoucího Evertonu.