23. října 2020 • 23:18

Leeds utnul neporazitelnost Aston Villy. Rozhodl hattrick za 20 minut

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Leedsu rázně ukončili neporazitelnost Aston Villy v anglické lize. Díky hattricku Patricka Bamforda zvítězili v předehrávce 6. kola na hřišti birminghamského celku 3:0 a v tabulce se k druhému týmu soutěže přiblížili na dva body.

Aston Villa čtyři dosavadní zápasy vyhrála při skóre 12:2 včetně demolice mistrovského Liverpoolu (7:2), tentokrát ale svěřenci trenéra Deana Smitha narazili. Po bezbrankovém poločase neuhlídali Bramforda, který se během 19 minut prostřílel na třetí místo v tabulce kanonýrů. V 55. minutě otevřel sedmadvacetiletý útočník skóre z dorážky a pak dvěma technickými střelami do rohů branky rozšířil počet gólů v sezoně na šest.

O jeden zásah více mají na kontě jen Korejec Son Hung-min z Tottenhamu a Dominic Calvert-Lewin z vedoucího Evertonu.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.