Fantom závěrů Souček: Rozhodl místo salátu, kolébka pro Coufala

Autor: mms, vmn
5
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Nový rok rozjel ve velkém stylu. Tomáš Souček svým pátým gólem v sezoně zařídil West Hamu vítězství 1:0 v aréně Evertonu a už je nejlepším střelcem „kladivářů“. Z reprezentačního záložníka se stává fantom posledních minut: stejně jako proti Fulhamu (90+1. na 1:0) a Brightonu (82. minuta na 2:2) se trefil na konci zápasu (86.). Ve chvíli, kdy už všechno směřovalo k nudné bezbrankové remíze.

Není konec, dokud není konec! To vědí nejen fanoušci zpěváka Lennyho Kravitze, ale také soupeři Tomáše Součka. Už zase určil konečný výsledek zápasu pár minut před koncem, tentokrát prvním gólem roku Premier League v Evertonu.

„Je super začít rok zrovna takhle. Bylo dost důležité pro umístění v tabulce, jak vstoupíme do nového roku. Povedlo se, teď v tom jen pokračovat,“ vykládal dobře naložený Souček. „Poprvé v kariéře hraju na Nový rok: normálně jsem měl tři týdny volna a v Česku si dával bramborový salát. Kdepak, to je legrace… Líbí se mi hrát fotbal mezi svátky, ale teď jsem rád, že máme tři dny volna a můžeme jet za rodinami.“

Hladový Everton se v letošní premiéře mohl posunout na prozatímní druhé místo, jenže narazil na betonovou londýnskou zeď. West Ham tuhou bitvu v Liverpoolu perfektně odbránil a na konci přišel už skoro tradiční zásah chlapíka s osmadvacítkou na dresu.

Běžela 86. minuta, když Součkovu první střelu vyrazil brankář Jordan Pickford. Aaron Cresswell vrátil míč do šestnáctky a Souček ho pravačkou šikovně tečoval do sítě.

West Ham vstoupil do nového roku výhrou

Gól a dojemná oslava: Souček a jeho kumpáni imaginárně houpali kolébkou na počest Natálie Coufalové. Obránce Vladimír Coufal se na Vánoce podruhé stal tátou a proti Evertonu už znovu kmital na place celých devadesát minut. Létal podél pravé lajny, často si vyměňoval míč s krajanem Součkem a po faulu na něj dostal žlutou kartu Ben Godfrey.

„Měli jsme víc šancí a byli jsme v lepších pozicích, ale soupeř zase byl víc na míči, takže remíza by možná byla spravedlivá, ale my jsme ukázali vítězného ducha. Chtěli jsme vyhrát a od 80. minuty jsem z našeho týmu cítil velké sebevědomí,“ líčil Souček, aktuálně nejlepší střelec West Hamu.

Souček a spol. zastavili Everton v rozletu, první výhrou po čtyřech zápasech si pojistili desáté místo a dál můžou snít o pohárech. To je výzva i pro Čecha, jenž po středečním triumfu v podzimní části české novinářské ankety Zlatý míč vyhlásil: „Chci s West Hamem skončit co nejvýš!“