Tuchel vedl prvně Chelsea, bez gólů bere bod. United padli s posledním

Autor: ČTK, apr
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Manchesteru United ve 20. kole anglické ligy doma překvapivě podlehli poslednímu Sheffieldu 1:2 a zůstali na druhém místě o bod za městským rivalem City, který má zápas k dobru. Chelsea při debutu trenéra Thomase Tuchela remizovala s Wolverhamptonem 0:0 a v neúplné tabulce je osmá.

Sheffield od začátku favorita trápil. Billyho Sharpa ještě ve velké šanci vychytal David de Gea, ale ve 23. minutě španělský gólman kapituloval po hlavičce Keana Bryana z rohu. Hosté poprvé v aktuální ligové sezoně vedli po prvním poločase.

V 64. minutě vyrovnal kapitán Harry Maguire rovněž hlavou z rohového kopu, místo obratu však „Rudí ďáblové“ zažili další šok, když hostům po deseti minutách vrátil vedení Oliver Burke tečovanou střelou. Manchesterský tým v Premier League nebodoval po 13 zápasech a s Sheffieldem na Old Trafford prohrál poprvé od prosince 1973.

Německý kouč Tuchel teprve v úterý převzal Chelsea po odvolaném Franku Lampardovi a stihl s ní jediný trénink. Domácí na stadionu Stamford Bridge častěji drželi míč, ale do velkých šancí se přes pevnou defenzivu soupeře nedostávali.

Brankář Wolverhamptonu Rui Patrício zlikvidoval hlavičku Antonia Rüdigera i tečovaný pokus Calluma Hudsona-Odoie. Hostující Pedro Neto v 71. minutě lobem trefil břevno. Chelsea vyhrála pouze dva z posledních devíti ligových zápasů, třináctý Wolverhampton v Premier League nezvítězil sedmkrát po sobě.

Třetí Leicester, soupeř Slavie v únorovém úvodním kole vyřazovací fáze Evropské ligy, remizoval na půdě Evertonu 1:1. Na úvodní trefu Jamese Rodrígueze z 30. minuty odpověděl po změně stran Youri Tielemans, jenž potrestal zaváhání brankáře Jordana Pickforda. „Lišky“ posedmé za sebou v soutěži neprohrály. Everton je sedmý.

Burnley se střídajícím útočníkem Matějem Vydrou na svém hřišti přestřílelo Aston Villu 3:2, navázalo na překvapivý triumf 1:0 v Liverpoolu a je na 15. příčce.

Manchester United - Sheffield United.1:2
Branky: 64. Maguire - 23. Bryan, 74. Burke.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.