Autor: ČTK, apr
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Chelsea vyhráli utkání 29. kola anglické ligy na hřišti mistrovského Liverpoolu 1:0 a posunuli se na čtvrté místo tabulky znamenající účast v Lize mistrů. Duel německých trenérů Thomase Tuchela s domácím Jürgenem Kloppem rozhodl krátce před přestávkou záložník Mason Mount, který dal za posledních pět ligových utkání už třetí gól. Předtím ještě neuznal hostům jeden gól videorozhodčí kvůli ofsajdu.

Zatímco Chelsea od Tuchelova příchodu už deset zápasů nenašla přemožitele, Liverpool poprvé v klubové historii prohrál pět domácích zápasů za sebou. Byla to také celkově pátá porážka obhájců titulu z posledních šesti zápasů Premier League.

Na sedmém místě nyní ztrácí Liverpool tři body na pátou, poslední pohárovou příčku. Ta nyní patří Evertonu, který v další dohrávce 29. kola zdolal předposlední West Bromwich 1:0 a po třetí výhře za sebou má o bod víc než West Ham.

Vítězství Evertonu zajistil gól brazilského útočníka Richarlisona, který se trefil ve čtvrtém zápase za sebou. V 65. minutě poslal hlavou za záda brankáře Sama Johnstona přihrávku střídajícího Gylfiho Sigurdssona, který byl v té chvíli na hřišti jen 43 sekund.

Výhru 1:0 vybojoval také Tottenham, který proti Fulhamu poprvé v sezoně nasadil ofenzivní kvarteto Harry Kane, Son Hung-min, Gareth Bale a Dele Alli společně do základní sestavy. Svěřencům Josého Mourinha ale nakonec vítězství zajistil vlastní gól Tosina Adarabioyoa z 19. minuty.