West Ham padl gólem v nastavení, trefil se Rashford. Citizens ztratili

Autor: iSport.cz
4
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté West Hamu s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem ve 23. kole anglické ligy prohráli 0:1 na stadionu Manchesteru United gólem střídajícího Marcuse Rashforda ze třetí minuty nastaveného času. „Rudí ďáblové“ vystřídali londýnského soupeře na čtvrtém místě neúplné tabulky. Pátý West Ham nebodoval podruhé za sebou. Vedoucí Manchester City remizoval 1:1 v Southamptonu a v soutěži ztratil poprvé od konce října a po sérii 12 vítězství. Úřadující mistři mají v čele náskok 12 bodů před Liverpoolem, který odehrál o dva zápasy méně.

Na manchesterském stadionu Old Trafford diváci viděli opatrnější první poločas, ale po změně stran měla obě mužstva slibné šance. Ránu domácího Freda vyrazil brankář Areola, na druhé straně zase Bowen napálil boční síť.

Gól West Hamu měl na hlavě Souček, který se vrátil po dvouzápasové absenci kvůli nemoci, ale po rohu zamířil o kousek vedle. Až těsně před koncem vyrovnaný duel rozhodl Rashford po přihrávce dalšího náhradníka Cavaniho. Znovu pouze na lavičce „Kladivářů“ zůstal další český hráč Alex Král.

Southamptonu zařídil vedení už v sedmé minutě Walker-Peters. Favorizovaní City se dočkali vyrovnání po hodině hry zásluhou Laporteho hlavičky. Ostatní příležitosti se neujaly, ve druhém dějství do brankové konstrukce zamířili hostující De Bruyne, Rodri a Jesus i domácí Broja, jemuž také v úvodním poločase nebyl uznán gól kvůli ofsajdu.

Everton v prvním zápase po odvolání španělského trenéra Rafaela Beníteze prohrál doma s Aston Villou 0:1. „Karamelky“ s dočasným koučem Duncanem Fergusonem z posledních pěti duelů Premier League získaly jediný bod a jsou na 16. místě neúplné tabulky.

O triumfu Aston Villy rozhodl v nastavení prvního poločasu Buendía hlavou po rohu Digneho. Francouzského obránce při oslavě gólu zasáhla do hlavy plastová láhev hozená z hlediště. Digne minulý týden přestoupil do birminghamského klubu právě z Evertonu i kvůli neshodám s Benítezem. Láhev trefila i dalšího beka Cashe. Hosté v liverpoolském Goodison Parku po změně stran nejtěsnější náskok udrželi, připsali si první ligovou výhru po třech kolech a poskočili na 10. příčku.

Utkání mezi Brentfordem a Wolverhamptonem (1:2) bylo v prvním poločase přerušeno kvůli dronu poletujícím nad hřištěm. Rozhodčí ve 34. minutě za bezbrankového stavu poslal hráče do šaten. Pauza se protáhla i kvůli předchozí tvrdé srážce domácích spoluhráčů Jensena a Henryho.

Hosté:

Domácí: de Gea – Dalot, Maguire, Varane, Telles – Fred (82. Cavani), McTominay, B. Fernandes – M. Greenwood (82. Martial), Ronaldo, Elanga (62. Rashford).

Hosté: Aréola – Coufal (70. Fredericks), C. Dawson, K. Zouma, Cresswell – Rice, T. Souček – Bowen, Lanzini, Fornals – Antonio.

Domácí: Cavani, Henderson, Jones, Lingard, Mata, Matić, Martial, van de Beek, Rashford

Hosté: Diop, Fredericks, Johnson, Král, Masuaku, Noble, Vlašić, Jarmolenko, Randolph

Domácí: Maguire

Hosté: Rice

Moss – Perry, Wood

Old Trafford, Manchester

4

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.