10. března 2022 • 13:30

Co všechno nesmí Chelsea: limit na výjezdy, stop přestupů i prodeje lístků

Autor: krm
Vstoupit do diskuse
5
 • Video se připravuje ...

  Konec Chelsea, jak ji známe?! I takové zprávy teď kolují mezi fanoušky londýnského celku... Britská vláda ve čtvrtek uvalila na majitele Romana Abramoviče sankce a zmrazila mu veškerý majetek, ruský miliardář aktuálně zřejmě ani nemůže tým prodat. Některé zdroje tvrdí, že ano, ovšem bez jakéhokoliv nároku na zisk, věc ještě může mít vývoj. Speciální licence zatím každopádně umožňuje jen nezbytné fotbalové věci – hrát zápasy nebo hradit mzdy zaměstnanců. Jinak ale Chelsea čeká řada komplikací. V čem ji sankce konkrétně omezí?

 • Přestupy a smlouvy

  Bod, který je pro každý klub logicky zásadní. Přivádět nové posily a prodlužovat hráčské kontrakty je v každém přestupovém období nezbytné, tím spíš pro celek na úrovni Chelsea. Teď je konec, pokud se do té doby nic nezmění, v létě bude na Stamford Bridge naprostý transferový klid.

  V Chelsea panuje kolem prodeje klubu nejistotaFoto Reuters

 • Prodej lístků

  Další výrazný problém. Klub nemůže na domácí zápasy vůbec prodávat nové vstupenky, na stadion se dostanou jen držitelé permanentek. Těch je zhruba 28 tisíc, takže pro duely Premier League by atmosféra i tak mohla být slušná. Horší je to u Ligy mistrů, vstupenky na pohárová utkání se často prodávají odděleně. Takže prázdné tribuny?

  V Chelsea panuje kolem prodeje klubu nejistotaFoto Reuters

 • Merchandising

  Uzavře se také kamenný klubový fanshop, žádné suvenýry nemohou být prodávány ani online. Výjimka platí pouze pro maloobchodníky, kteří už mají zboží skladem. Žádný zisk ovšem nesmí putovat do rukou Chelsea.

  V Chelsea panuje kolem prodeje klubu nejistotaFoto Reuters

 • Limit na venkovní zápasy

  Podmínky zvláštní licence klubu zároveň ukládají utratit za jakýkoli výjezd k venkovnímu zápasu maximálně 20 tisíc liber (zhruba 600 tisíc korun). Problém to může být hlavně pro odvetu osmifinále Ligy mistrů na půdě francouzského Lille, ta se hraje už příští středu. Náklady na takovou cestu jsou pochopitelně výrazné – doprava, ubytování… Pojedou snad Jorginho a spol. na otočku autobusem?

  V Chelsea panuje kolem prodeje klubu nejistotaFoto Reuters

Vstoupit do diskuse
5

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Tabulky skupin Pavouk Vstupenky na ME ve fotbale Tipovačka Kde sledovat EURO v TV? Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

38. kolo
Články odjinud


Články odjinud