7. ledna 2023 • 19:02

Přízrak Gakpo. Liverpool ho „ukradl“ rivalovi, mohl hrát i za Francii

Autor: Vladimír Formánek
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Rosický se otřískal, už umí říct NE! Měl Barák spory i s dvojicí WHU?
INSIDER: „Dělo“ Muchová ukazuje pohodu. A co kontroverzní moment Bouzkové?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako kluk hltal z tribuny kousky Arjena Robbena, na YouTube studoval hru Thierryho Henryho a v akademii PSV Eindhoven absolvoval kurz Ruuda van Nistelrooye. Cody Gakpo, nizozemská gazela, se narodil pro velké výkony. Chtěla ho celá Evropa, závod dlouho vedl Manchester United, jenže pak přivodil rivalovi hořkou porážku Liverpool. Vítej na Anfieldu!Prostě se bav a užívej si hru. Žádný stres, tlak… Krédo, kterým se Cody Gakpo řídí od dětství a na šampionátu v Kataru to nebylo jinak.

Nejprve se odlepil od země s lehkostí Supermana a hlavou zlomil odpor Senegalu (2:0). Poté švihem levačkou trefil remízu s Ekvádorem (1:1) a pravačkou si smlsl na Kataru (2:0).

Nizozemský větrný mlýn se zasekl ve čtvrtfinále proti parnímu stroji z Argentiny. Družina Louise van Gaala na víc neměla. Směrem dopředu toho příliš nevyprodukovala, sázela na pevnou defenzivu a hrozila brejky.

Hlavní postava? Dorůstající hvězda světového fotbalu. Přízrak z Eredivise, odkud si přivezl ďábelskou formu z podzimu. 14 zápasů, 9 gólů a 12 asistencí. Bránit ho? Jak? „Jen se bavím,“ zasmál se Gakpo.

Nizozemsko našlo nového hrdinu (za reprezentaci 14 zápasů a 6 branek), vizionáře a umělce, jenž črtá příslib zářivějších časů. Přitom nechybělo moc a oblékal trikot Francie…

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

38. kolo
Články odjinud


Články odjinud