SESTŘIH: Arsenal otočil, ztráta City. Další blamáž Chelsea, Liverpool slaví

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Arsenalu otočili v úplném závěru zápas 24. kola anglické ligy s Aston Villou a po výhře 4:2 znovu vedou tabulku. Ve třetí minutě nastavení se po Jorginhově střele odrazil míč do sítě Aston Villy od gólmana Emiliana Martíneze, skóre pak uzavřel Martinelli po brejku do prázdné branky. Před Arsenal se mohl vrátit Manchester City, na hřišti Nottinghamu však pouze remizoval 1:1 a zůstal druhý. Liverpool podruhé v sezoně porazil Newcastle zásluhou povedeného úvodu a červené karty Nicka Popea. Chelsea se nadále trápí, proti Southamptonu nevyužila šance a s posledním týmem ligy doma prohrála 0:1.

Arsenal se v posledních zápasech trápil. Po porážce s Evertonem a remíze s Brentfordem prohrál s Manchesterem City, který jej vystřídal na prvním místě. „Kanonýři“ začali špatně i v Birminghamu. V páté minutě po Zinčenkově chybě vybojoval míč Cash a poslal do protiútoku Watkinse, který skóroval ve čtvrtém ligovém zápase za sebou.

Hosté vyrovnali po čtvrthodině hry: ve vápně se míč odrazil k Sakovi, který překonal Martíneze. Aston Villa se po 15 minutách dostala znovu do vedení, když Moreno našel přihrávkou do vápna Coutinha, jenž skóroval přízemní střelou. Ve druhém poločase se po rohu dostal ke střele Zinčenko a prvním gólem v Premier League vyrovnal. Na branku v anglické lize čekal bývalý hráč Manchesteru City 92 zápasů.

Obrat dokonal Arsenal ve třetí minutě nastavení, kdy Jorginho střelou z voleje sice trefil břevno, míč se však odrazil do ležícího argentinského mistra světa Martíneze a dostal se do branky. Martínez se o pár minut později objevil na druhé straně hřiště při rohovém kopu, který však hosté odvrátili a Martinelli po protiútoku zpečetil vítězství Arsenalu střelou do prázdné branky.

SESTŘIH: Aston Villa - Arsenal 2:4. Přestřelku rozhodl vlastní gól v nastavení

„Citizens“ nenavázali na poslední setkání s Nottinghamem, ve kterém vyhráli vysoko 6:0, a po remíze 1:1 jsou na druhém místě Premier League. Převahu využili hosté v 41. minutě, kdy se po střele zpoza vápna prosadil Silva.

Ve druhém poločase mohlo City zvýšit vedení, proti byl však skvěle chytající Navas. V závěru zápasu se dostal do šance Wood a zimní posila zařídila domácím bodový zisk, který Nottingham posunul na třináctou pozici.

Newcastle prohrál teprve druhý zápas v tomto ročníku Premier League, paradoxně opět s Liverpoolem. Ten rozhodl zápas již v úvodních dvaceti minutách. Nejprve se po centru Alexandera-Arnolda prosadil v 10. minutě Núňez a o sedm minut později zvýšil Gakpo.

Ve 22. minutě se do šance dostal Salah, domácí brankář Pope ve snaze zamezit protiútoku odehrál míč rukou, a jelikož byl daleko od vápna, dostal červenou kartu a přijde tak o finále Ligového poháru. Newcastle byl i v početní nevýhodě nebezpečný a nezdramatizoval utkání pouze díky skvěle chytajícímu Alissonovi. „The Reds“ jsou po výhře v tabulce na osmém místě, Newcastle je čtvrtý.

Chelsea po úterní prohře s Dortmundem v Lize mistrů podlehla stejným rozdílem i poslednímu celku Premier League Southamptonu. „Svatí“ získali důležité body do boje o záchranu díky Wardu-Prowseovi, který v nastavení prvního poločasu skóroval z přímého kopu.

Anglický záložník vstřelil sedmnáctý gól z přímého kopu v Premier League, více má pouze jeho krajan Beckham, který z přímých kopů dal 18 gólů. Hráčům Chelsea se přes velké šance nepodařilo prosadit. V posledních deseti soutěžních zápasech vstřelili „Blues“ pouze čtyři branky a jsou na desátém místě Premier League.

Fulham dokázal zvítězit na hřišti Brightonu a posunul se před svého soupeře na šesté místo. Zápas rozhodl v 88. minutě Salomon po šesti minutách na hřišti. Posila ze Šachtaru se prosadila podruhé za sebou, opět jako střídající hráč.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Aston Villa - Arsenal 2:4
Branky: 5. Watkins, 31. Coutinho - 16. Saka, 61. Zinčenko, 90.+3 vlastní Martínez, 90.+8 Martinelli,

Brentford - Crystal Palace 1:1
Branky: 90.+6 Janelt - 69. Eze,

Brighton - Fulham 0:1
Branka: 88. Solomon,

Chelsea - Southampton 0:1
Branka: 45.+1 Ward-Prowse,

Everton - Leeds 1:0
Branka: 64. Coleman,