SESTŘIH: Zkrat United, Tottenham smazal manko a s novým koučem bodoval

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Newcastlu v 33. kole anglické ligy zvítězili 4:1 na hřišti Evertonu a drží se na třetím místě tabulky. Dvakrát se trefil nejlepší střelec týmu Callum Wilson. O dva body zpět je čtvrtý Manchester United, který ztratil dvougólové vedení a jen remizoval 2:2 na půdě pátého Tottenhamu.

Wilson otevřel skóre v 28. minutě pohotovou dorážkou, kterou se osamostatnil v čele klubové tabulky střelců. V 72. minutě zvýšil Joelinton a záhy Wilson zaznamenal technickým obstřelem 13. trefu v ligovém ročníku.

Nejlepší obranu soutěže pokořil pouze v 80. minutě McNeil, jehož centr z rohového kopu doletěl až do sítě. O pár vteřin později ale Isak prokličkoval přes čtyři obránce a souhru střídajících hráčů završil Murphy.

„Straky“ vyhrály sedmý z posledních osmi zápasů a navázaly na vysoké vítězství 6:1 z minulého zápasu proti Tottenhamu. Everton nevyhrál pošesté v řadě a je předposlední.

Tottenham poprvé vedl do zápasu jako hlavní kouč Ryan Mason, jenž nahradil odvolaného prozatímního trenéra Cristiana Stelliniho, první půle ale jeho svěřencům nevyšla. V sedmé minutě skóroval křižnou střelou k tyči Sancho a v 44. minutě přidal další zásah ránou pod břevno Rashford. Anglický kanonýr dal 16. ligovou branku v sezoně a zároveň oslavil 50. venkovní zásah v dresu „Rudých ďáblů“

Tottenham ale třetí porážku v řadě odvrátil. Nejprve poslal odražený míč do sítě Porro a v 79. minutě srovnal po rychlém brejku Son Hung-min. „Kohouti“ i tak nadále ztrácejí na čtvrtečního soupeře a na poslední příčku zajišťující účast v Lize mistrů šest bodů, United mají navíc dva zápasy k dobru.

Poslední Southampton podlehl doma v záchranářském duelu 0:1 čtrnáctému Bournemouthu. Jediný gól dal v 50. minutě Tavernier. Bournemouth vyhrál poprvé v historii tři venkovní zápasy Premier League v řadě. „Saints“ ztrácejí pět kol před koncem šest bodů na první nesestupovou pozici.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.