United otočili v nastavení, hrdinou McTominay! Tottenham jde do čela

0
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:2. Zemětřesení v sestavě a drama v závěru

Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v 8. kole anglické ligy na hřišti nováčka z Lutonu 1:0, přestože celý druhý poločas hráli v oslabení. „Kohouti“ v této sezoně Premier League spolu s Arsenalem jako jediní stále neprohráli a nejméně do neděle povedou neúplnou tabulku o dva body před obhájci titulu z Manchesteru City. Jiný manchesterský celek United doma po obratu porazil Brentford 2:1, obě branky „Rudých ďáblů“ vstřelil v nastavení střídající Scott McTominay. Chelsea vyhrála na hřišti nováčka z Burnley 4:1.

Hráči Tottenhamu si v úvodním dějství vytvořili v Lutonu několik velkých šancí, pokaždé ale nechali vyniknout brankáře Kaminského. V nastavení první půle záložník Bissouma nafilmoval pád a po druhé žluté kartě hosty oslabil.

I přesto Tottenham v 52. minutě skóroval, poté co Maddisonovu přihrávku pod sebe zužitkoval ve vápně Van de Ven. Svěřenci trenéra Postecogloua vyhráli pošesté v ligové sezoně. Naopak Luton pošesté prohrál a patří mu první nesestupová příčka.

Brentford na stadionu Manchesteru United poslal do vedení v 26. minutě Jensen. Domácí směřovali ke třetí ligové prohře na Old Trafford za sebou, v nastavení se ale stal hrdinou díky dvěma brankám McTominay. Skotský záložník přitom nastoupil až v 87. minutě.

Manchester je s vyrovnanou bilancí čtyř vítězství i porážek devátý, Brentford čeká na výhru v Premier League šest zápasů.

Chelsea v Burnley prohrávala, ale ještě v prvním poločase „Blues“ srovnali a o druhé ligové výhře po sobě rozhodli třemi góly po změně stran. Svěřenci kouče Pochettina nadále ztrácejí bod na Manchester United.

Fulham zdolal Sheffield United 3:1 a Everton si poradil s Bournemouthem 3:0. Oba poražené celky uzavírají tabulku a jako poslední čekají na premiérové vítězství.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Luton - Tottenham 0:1
Branka: 52. Van de Ven

Manchester United - Brentford 2:1
Branky: 90.+3 a 90.+7 McTominay - 26. Jensen

Fulham - Sheffield United 3:1
Branky: 54. De Cordova-Reid, 76. vlastní Foderingham, 90.+2 Willian - 68. vlastní Robinson

Burnley - Chelsea 1:4
Branky: 5. Odobert - 42. vlastní Al Dakhil, 50. Palmer z pen., 65. Sterling, 75. Jackson

Everton - Bournemouth 3:0
Branky: 9. Garner, 37. Harrison, 60. Doucouré

Crystal Palace - Nottingham 0:0

1. Arsenal 35 25 5 5 85:28 80
2. Manchester City 34 24 7 3 82:32 79
3. Liverpool 35 22 9 4 77:36 75
4. Aston Villa 35 20 7 8 73:52 67
5. Tottenham 33 18 6 9 67:52 60