10. prosince 2023 • 19:45

SESTŘIHY: Souček s Coufalem u debaklu. Chelsea zase padla, otočka City

10
Neskutečná atmosféra, ale česká reprezentace bez medaile. Co přineslo biatlonové MS?
Travelling Jagrs před halou Pittsburghu Penguins

Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v základní sestavě utrpěli v 16. kole anglické ligy debakl 0:5 na hřišti Fulhamu. Manchester City otočil duel na půdě nováčka Lutonu a vyhrál 2:1. Obhájci titulu v Premier League naplno bodovali po čtyřech zápasech. Ještě o utkání déle čekal na vítězství Tottenham, který si poradil doma 4:1 s Newcastlem.

West Ham ve čtvrtek zvládl 2:1 londýnské derby s Tottenhamem, dnešní duel na hřišti jiného městského rivala pro něj ale skončil debaklem. Domácí rozhodli třemi brankami v prvním poločase, postupně se trefili hlavou Jiménez, Willian a po rohovém kopu Adarabioyo. Po změně stran přidali další branky Wilson a Vinícius.

Fulham navázal na středeční vítězství 5:0 proti Nottinghamu a posunul se na desáté místo za dnešního soupeře. „Cottagers“ dali tři a více gólů ve čtyřech ligových zápasech v řadě, což se jim naposledy podařilo v roce 1961.

Luton poslal do vedení na konci úvodního dějství Adebayo, jenž se prosadil na zadní tyči. Manchester City prohrával po poločase potřetí za sebou, duel ale po pauze otočil a po předchozích třech remízách a porážce s Aston Villou naplno bodoval. Nejprve srovnal v 62. minutě technickým obstřelem Silva a o čtyři minuty později dokonal obrat zblízka Grealish. „Citizens“ ztrácejí ze čtvrtého místa čtyři body na vedoucí Liverpool, Luton zůstává na 18. příčce.

SESTŘIH: Luton - Man. City 1:2. Otočka hostů, poradili si i bez Haalanda

Tottenham vrátil Newcastlu porážku 1:6 z úvodního vzájemného zápasu a upevnil si pátou příčku, „Straky“ jsou sedmé. Oba úvodní góly zařídil asistencí korejský útočník Son Hung-min, který připravil střeleckou pozici nejprve Udogiemu a následně Richarlisonovi, jenž přidal po hodině hry další zásah. V 85. minutě proměnil Son Hung-min penaltu a desátou ligovou brankou se osamostatnil na třetím místě tabulky střelců. V nastavení zkorigoval skóre Joelinton.

Třetí porážku z posledních čtyř utkání si připsala Chelsea, která podlehla 0:2 Evertonu. Domácím vystřelili výhru Doucouré s Dobbinem. Everton vyhrál tři ligové zápasy za sebou poprvé od března 2021 a je sedmnáctý, Chelsea dvanáctá.

Tottenham - Newcastle 4:1
Branky: 38. a 60. Richarlison, 26. Udogie, 85. Son Hung-min z pen. - 90.+2 Joelinton.

10

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.