Ligue 1 | Smlouva pro hvězdu, Mbappé váhá kvůli Realu: Podepíšu, ale chci pojistku | iSport.cz
7. května 2020 • 04:30

Smlouva pro hvězdu, Mbappé váhá kvůli Realu: Podepíšu, ale chci pojistku

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Zlín - Mountfield HK: Bleskový úder Hradce, brejk proměnil Kelly Klíma, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

30.6. 2022. To je den, kdy Kylianu Mbappému přestane v PSG platit aktuální kontrakt. V pařížském klubu už nyní naplno frčí jednání o prodloužení spolupráce, aby klíčový muž kádru neodešel jinam a pod cenou. Dohodnout se s hlavní útočnou hvězdou ale není jen tak - podle zpráv z Francie požaduje 21letý hráč výstupní klauzuli, která by mu umožňovala přestoupit do zvučnějšího klubu. Rozuměj Realu Madrid.V čase koronavirové pandemie se přestupová ruleta na fotbalovém trhu prakticky zastavila, nikdo nedokáže odhadnout, jak náhlá krize zahýbe s cenami hráčů. Kluby jsou opatrné, počítají s tím, že budou muset šetřit. Jenže u výjimečných fotbalistů jsou bohatí majitelé dál ochotni sázet vysoké částky.

Velká hra se hraje v Paříži. Mbappé, vedle Neymara stěžejní tvář klubu, vlastní smlouvu ještě na dva roky. Už teď se ale řeší její prodloužení, aby hráč nemohl odejít rok před vypršením kontraktu za výrazně nižší částku, případně po jeho skončení úplně zadarmo.

Okolo obletovaného útočníka delší dobu krouží Real, kde by si ho moc přál krajan na lavičce Zinedine Zidane. V PSG ale chtějí, aby jejich hlavní palební síla ještě setrvala v Paříži.

Kylian Mbappé, jeden z nejlepších fotbalových útočníků světa
Kylian Mbappé, jeden z nejlepších fotbalových útočníků světa

Mbappé o vábení z Madridu dobře ví a určitě ho vidina slavného bílého dresu nenechává úplně v klidu. Na druhou stranu v Paříži fotbalově vylétl a klubu je vděčný za šanci, kterou mu už jako teenagerovi umožnil. Jak tedy ze zapeklité situace ven?

Mbappé je novou smlouvu ochotný podepsat, ale jen za jasně daných podmínek. Musí obsahovat výstupní klauzuli, která by umožnila vykoupení hráče případným zájemcem, tedy Realem nebo jiným zvučným celkem. Jde o spousty peněz, mimo jiné i o to, jak výstupní klauzuli nastavit. Mluví se o tom, že by byla podobná té, kterou měl Neymar v Barceloně. V první moment se zdála neprůstřelná, nakonec pařížský gigant vysázel v létě 2017 požadovaných 222 milionů eur, v přepočtu přes šest miliard korun.

V Paříži chtějí svou útočnou letku udržet, což ale nebude nic jednoduchého. Cavani pozvolna stárne, Neymar zase stále myslí na návrat do Barcelony. Nikdo z klubu nechce ani pomyslet na situaci, pokud by zdvihl kotvy i Mbappé a ofenziva se rozpadla.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Deník Sport, čtvrtek 7. května

 

Vstoupit do diskuse
0
5.kolo
Články odjinud


Články odjinud