PSG za poločas zničilo Lyon čtyřmi góly. Dvakrát se prosadil Mbappé

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Paris St. Germain ve 4. kole francouzské ligy porazili Lyon na jeho hřišti 4:1. Dvěma góly k vítězství přispěl hvězdný kanonýr Kylian Mbappé, jenž se s pěti trefami posunul do čela tabulky střelců. Obhájci titulu jsou druzí o dva body za Monakem, Lyon je s jedním bodem poslední.

Mbappé otevřel skóre ve čtvrté minutě z pokutového kopu, ačkoliv brankář Lopes vystihl směr střely a míč se odrazil do sítě od jeho kolena. Následně zvýšili Hakimí s Asensiem a drtivý první poločas zakončil po rychlém brejku Mbappé. Francouzskému kanonýrovi stačily k pěti brankám pouze tři zápasy, v úvodním kole nehrál.

Lyon na svém stadionu prohrál v lize úvodní poločas o čtyři góly po 67 letech. Skóre alespoň zkorigoval po změně stran z penalty Tolisso. Pařížané vrátili dnešnímu soupeři domácí porážku 0:1 z posledního vzájemného střetnutí v minulé sezoně.

Lyon - Paris St. Germain 1:4
Branky: 74. Tolisso z pen - 4. z pen. a 45.+1 Mbappé, 20. Hakimí, 38. Asensio.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.