PSG ovládlo šlágr kola s Monakem. V přestřelce vyhrálo 5:2, pálil i Mbappé

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Paris Saint Germain přestříleli v předehrávaném šlágru 13. kola francouzské ligy Monako 5:2 a upevnili si vedení v tabulce. Před druhým Nice, které hraje až v neděli s Toulouse, mají náskok čtyř bodů. Knížecí klub nezvítězil podruhé za sebou a na třetí příčce ztrácí další dva body.

Úřadující šampiony poslal v 18. minutě do vedení Goncalo Ramos, Takumi Minamino ale vzápětí po chybě brankáře Gianluigiho Donnarummy odpověděl vyrovnávacím gólem. Ještě před poločasem ale vrátil domácím vedení Kylian Mbappé, jenž proměnil penaltu a v čele tabulky střelců si polepšil na 14 branek.

Ve druhém poločase zvýraznili náskok Pařížanů Ousmane Dembélé, který se trefil v sezoně poprvé, a Vitinha. Na snížení Floriana Baloguna ze 75. minuty už nikdo z monackých fotbalistů nenavázal, Randal Kolo Muani naopak v šesté nastavené minutě pečetil skóre.

Francouzská fotbalová liga - 13. kolo:

Paris St. Germain - Monako 5:2
Branky: 18. Ramos, 39. Mbappé z pen., 70. Dembélé, 72. Vitinha, 90.+6 Kolo Muani - 22. Minamino, 75. Balogun.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.