6. ledna 2014 • 17:40

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Brazilský fotbalista Kaká pomohl v italské lize dvěma góly k výhře AC Milán nad Bergamem 3:0 a v dresu "Rossoneri" překonal hranici 100 branek v soutěžních zápasech. AC přerušil v Serii A sérii tří utkání bez vítězství a po 18 kolech se posunul na desáté místo.

Hosté:

Domácí: Abbiati – De Sciglio, Zapata (84. Rami), Mexés, Emanuelson – Cristante, Kaká (C), de Jong, Nocerino – Robinho (74. Poli), Matri (58. Balotelli).

Hosté: Consigli – Raimondi, Stendardo, Benalouane (75. Brienza), Brivio – Bonaventura (69. De Luca), Cigarini, Carmona (18. Baselli), Migliaccio – Denis (C), Moralez.

Domácí: Amelia, Coppola, Silvestre, Bonera, Zaccardo, Poli, Saponara, Pazzini, Balotelli, Rami

Hosté: Sportiello, Canini, Yepes, Del Grosso, Giorgi, Baselli, Cazzola, Koné, Livaja, Brienza, Marilungo, De Luca

Domácí: Matri

Hosté: Raimondi

Peruzzo – De Luca, Passeri

Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)

Jednatřicetiletý Kaká, který se loni v létě vrátil do Milána po čtyřech letech v Realu Madrid, otevřel skóre ve 35. minutě a svou jubilejní branku oslavil na San Siru se speciálním dresem s číslicí 100. V 65. minutě se bývalý nejlepší hráč světa trefil podruhé a za dvě minuty ještě asistoval u třetího gólu Cristanteho. Osmnáctiletý středopolař si ve druhém utkání v italské lize připsal premiérový zásah mezi dospělými.

Neapol udržela třetí místo v tabulce po výhře 2:0 nad Sampdorií Janov. Obě branky zaznamenal belgický záložník Martens, jenž se trefil v průběhu devíti minut druhého poločasu. Neapol snížila na dva body svou ztrátu na druhý AS Řím, který v neděli podlehl vedoucímu Juventusu.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Chievo - Cagliari 0:0, Fiorentina - Livorno 1:0 (66. Rodríguez), Juventus Turín - AS Řím 3:0 (17. Vidal, 48. Bonucci, 77. Vučinič z pen.), Neapol - Sampdoria 2:0 (53. a 62. Martens), AC Milán - Atalanta 3:0 (35. a 65. Kaká, 67. Cristante), Catania - Bologna 2:0 (23. Bergessio, 66. Lodi z pen.), FC Janov - Sassuolo 2:0 (28. Gilardino z pen., 45. Bertolacci), Parma - Torino 3:1 (34. Marchionni, 44. Lucarelli, 70. Amauri - 21. Immobile), Udinese - Verona 1:3 (43. Pereyra - 8. a 39. Toni, 70. Iturbe), Lazio - Inter 1:0 (81. Klose)

1. Juventus 38 33 3 2 80:23 102
2. Řím 38 26 7 5 72:25 85
3. Neapol 38 23 9 6 77:39 78
4. Fiorentina 38 19 8 11 65:44 65
5. Inter Milán 38 15 15 8 62:39 60
6. Parma 38 15 13 10 58:46 58
7. Milán 38 16 9 13 57:49 57
8. Torino 38 15 12 11 58:48 57